30% територій області вже об’єднано в громади

Херсонська область займає 8 місце у рейтингу країни у процесах децентралізації. Область вже має 14 об’єднаних громад і за декілька днів ще 10 новостворених оберуть голів. Але головне в реформі — показник не кількості громад, а їх якості, щоб вони були самоспроможні.

Утворені ОТГ вже довели, що можуть працювати ефективно, бо збільшили показники надходження до бюджетів громад у 2-5 рази. Про це вчора розповів в.о. першого заступника голови ОДА Дмитро Бутрій в програмі «Тема для обговорення» на телеканалі «Скіфія».

«Люди в громадах, які вже об’єднались, відчувають зміни на собі. Ремонтуються школи і садочки, будуються дороги. Також реалізовуються проекти, які роками не мали втілення: це і реконструкція очисних споруд, і будівництво житла, і відновлення ФАПів та культурних пам’яток, — розповів Дмитро Бутрій. — Процес об’єднання триває постійно і завдання ОДА вести діалог та проводити методичні роз’яснення, щоб показати та розповісти про переваги реформи. Людям, які ставляться з недовірою, пропонуємо їхати в громади та побачити на власні очі успішну дію реформи».

До кінця 2017 року на Херсонщині буде створено ще 2 об’єднані громади.

 

Share Button