Екологічні проблеми Херсонщини обговорили за «круглим столом»

Сьогодні в обласній державній адміністрації пройшов засідання за «круглим столом» на тему: «Екологічні проблеми Херсонської області та шляхи їх розв’язання на засадах збалансованого (сталого) розвитку».

Організатором такого заходу стала Всеукраїнська екологічна ліга та її очільник Тетяна Тимочко за участю голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрія Попутька, народного депутата України Олега Недави, представників екологічної служби, науковців і громадськості.

Такий «круглий стіл» організували у зв’язку з напруженою екологічною ситуацією в Херсонській області, зумовленою антропогенним навантаженням, а саме: вичерпанням та забрудненням водних ресурсів, руйнуванням берегів річки Дніпра, Каховського водосховища, Азовського та Чорного морів, зменшенням біорізноманіття, обмеженістю площі природно-заповідних територій та збільшенням кількості несанкціонованих сміттєзвалищ.

Виражаючи власну небайдужість до екологічної ситуації на Херсонщині, голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко звернула увагу присутніх:

«Херсонщина може стати модельним регіоном і показати, якою екологічно чистою може бути область».

Тетяна Тимочко зазначила, що в Стратегії розвитку Херсонської області на період до 2020 року прописані 17 цілей розв’язання проблем області для збереження й покращення екологічної ситуації.

«Міністерство екології та природних ресурсів мусить звернути особливу увагу на проблеми Херсонщини, адже за рахунок збереження екології області, як потужної рекреаційної зони, будуть збільшуватися місцеві бюджети для розвитку громад в процесі децентралізації», – підкреслила голова Всеукраїнської екологічної ліги.

Присутній народний депутат України Олег Недава також додав, що центральна влада ніяк не може бачити проблеми областей так ґрунтовно, як це бачить місцева влада, тому саме їй повинні бути надані відповідні повноваження.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА  Юрій Попутько погодився з думкою фахівців:

«Маючи один з найбільших природно-заповідних фондів, два моря, плавні, пустелю й неабиякий штучний ліс, Херсонська область по праву претендує стати туристично-курортним центром України. Нам потрібно, щоб центральна влада чула наші потреби й відповідала на них, адже обласна влада й уся громада Херсонщини прагне того, щоб статус Херсонщини як екологічно чистої області відповів змісту».

Share Button