Чи перенисуть СІЗО за межі міста

Херсонські депутати просять Кабінет Міністрів України сприяти перенесенню за межі обласного центру слідчого ізолятора та виправної колонії №61, передає видання «ПІК».

Відповідне звернення депутати підтримали 18 липня на сесії Херсонської міської ради. Питання виведення з міської зони закладів пенітенціарної системи висить у повітрі вже не одне десятиріччя.

Свого часу навіть землю виділили за Херсоном під будівництво СІЗО та виправної колонії. Втім, роботи так і не почалися. На проектну документацію та спорудження об’єктів необхідні мільйони гривень, яких у міському бюджеті нема.

Відтак по допомогу херсонські обранці звернулися до Уряду. Слідчий ізолятор розташовується в одній із найстаріших будівель Херсона. У 1784 році в ній розташовувався арсенал – Збройна палата, потім тут був військовий шпиталь. А з 1869 року сюди завезли арештантів, свого часу тут дислокувалася каторжна тюрма і в’язнів звозили з усіх-усюд.

Стара будівля аварійна і не відповідає європейським протоколам утримання підозрюваних, про що не раз заявляли правозахисники.

Поряд із слідчим ізолятором розташована виправна колонія №61. Тут відбувають покарання особи, хворі на туберкульоз, які скоїли тяжкі злочини, зокрема, ті, що отримали пожиттєвий термін.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *