Фермерам Херсонщини допоможуть вийти на ринки ЄС

Сьогодні у Херсоні відбувся урочистий запуск проекту «Сприяння виходу українських МСП плодоовочевого сектора на світовий та внутрішній ринки і включення їх до ланцюгів доданої вартості».

Фермерам Херсонщини допоможуть вийти на ринки ЄС


Серед учасників заходу — голова ОДА Андрій Гордєєв, голова облради Андрій Путілов, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Й.В. Андреас фон Бекерат, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська, директор Департаменту регіональних програм Міжнародного торгового центру пан Ашиш Шах, представники Одеської та Миколаївської облдержадміністрацій, депутати обласної ради, представники бізнесу.

Вітаючи учасників зустрічі голова облради Андрій Путілов особливо акцентував увагу на тому, що на Херсонщині працює команда однодумців.

«Сьогодні на Херсонщині формується нова команда – це люди, які раніше працювали в реальному секторі економіки, для яких багато важать європейські цінності, які прагнуть показати ефективність у сфері управління», — відзначив голова облради. Спільно працюють і депутати обласної ради, і керівництво ОДА. «Наша задача – супровід інвестицій. Є речі, які залежать від Києва – законодавчі моменти. Ми не хочемо чекати, поки розпочнуться реформи, ми готові на місцях, незважаючи на проблеми з законодавством, супроводжувати всі інвестиційні програми», — каже голова обласної ради.

Андрій Путілов підкреслив, що в області підтримують проекти, які реалізує Карл Стурен, який є Почесним консулом Швеції в Україні. Зокрема, проект компанії «Віндкрафт Україна» у сфері вітроенергетики.

Голова ОДА Андрій Гордєєв розповів гостям про потенціал Херсонщини, відзначив конкурентноспроможність нашої плодоовочевої продукції, важливість розвитку зрошення.

Він також звернувся до заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталії Микольської з проханням: для регіону дуже важливо, щоб працював Скадовський морський порт, який зараз стоїть. Тоді плодоовочева продукція Херсонщини «з коліс» відправлятиметься на ринки ЄС. «Дайте нам чіткі рішення аби він лише працював», — звернувся Андрій Гордєєв.

Проект, який сьогодні розпочався, не міг би бути реалізований без підтримки Уряду Швеції, відзначалося на заході.

«Я вже втретє на Херсонщині. Не можу собі навіть уявити, де можна краще провести вихідні, ніж на півдні України», — підкреслив Й.В. Андреас фон Бекерат, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні. Він наголосив на змінах, які відбуваються в Україні. «Я великий оптиміст в тому, що стосується майбутнього України, і особливо великий оптиміст в тому, що стосується можливостей, потенціалу півдня України, особливо в аграрній сфері», — відзначив Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні. Він також підкреслив успіхи України в тому, що стосується реформування в економічній сфері, зусилля у цьому напрямку Міністерства економіки України.

Він відзначив важливість проекту, що стартував, не лише для України, але й для Швеції. «Швеціє є однією з найбільших прихильників України серед країн ЄС», — каже Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні.

Швеція підтримує Україну у трьох сферах: енергетична незалежність, управління, розвиток приватного сектора, відзначив Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні. І представлений на заході проект спрямований саме на розвиток приватного сектора.

«Цей проект сприятиме середньому та малому бізнесу вийти на ринки ЄС», — відзначив Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні.

Проект буде реалізовуватися протягом 4 років в декілька етапів. Під час першого етапу є наміри розробити дорожню карту для підприємств плодово-овочевого сектору. Також планується відкриття офісу в регіоні. Наступний етап — це інформаційна робота з підприємцями, проведення тренінгів та навчань по необхідній документації для виводу товарів на ринок ЄС.

Фермерам Херсонщини допоможуть вийти на ринки ЄС
Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *