Гордєєв представив Програму розвитку людського капіталу Херсонської області на 2017-2021 роки

22 лютого голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв взяв участь у розширеному засіданні парламентського Комітету з питань науки та освіти. Він виступив із доповіддю на тему «Основні проблеми управління людським капіталом на прикладі Херсонської області».

«Херсонщина не приїхала сюди просити, вона приїхала запропонувати. Сьогодні багато кажуть, що мільйони знаходяться на депозитних рахунках органів місцевого самоврядування, громади отримали ресурс. Але отримали вони не тільки ресурс, а і повноваження і відповідальність за свої громади.

Я категорично переконаний, що добробут України починається з учителя. Ми можемо не мати лікаря, бо у нас немає вчителя. Коли ми днями проводили нараду у Херсонському аграрному університеті, колектив вузу сказав, що у спілкуванні з одинадцятикласниками ті говорять про небажання здавати ЗНО, іти далі вчитись. У них втрачена мотивація. Учитель їм не заклав мотиваційну складову бути успішним», — розпочав він.

Голова ОДА окреслив головні проблеми людського капіталу області. Перший виклик – еміграція людського капіталу за межі регіону, у тому числі через прикордонний статус. Другий фактор – демографічна проблема. Минулий рік, за його словами, став межею падіння за останні 30 років.

Також існує гострий дефіцит лікарів і вчителів у сільській місцевості. «Тільки по Херсону потреба у педагогах нульова, тоді як за межами обласного центру — від 6 до 20 педагогів на район», – зазначив Гордєєв.

На тлі старіння працівників дефіцит нових кадрів ще більше поглиблюється. Тож загальна потреба у кадрах в охороні здоров`я складає 1719 осіб, із них забезпечено у 2016 році 120 осіб. В освіті потреба складає 1780 осіб, забезпечено 292 особи. Спорт — 45, забезпечено — 0.

«У таких критичних умовах ми розробили програму розвитку людського капіталу на 5 років. Її мета – підтримка та створення необхідних умов для розвитку, накопичення людського капіталу області та забезпечення потреб регіонального ринку праці у фахівцях з гостродефіцитних спеціальностей. Вона передбачає аналіз і прогноз потреби у фахівцях, ми побачимо реальну потребу у кадрах з розбивкою на 5 років вперед», – додав А.Гордєєв.

Ключова складова програми – формування регіонального замовлення. На сьогодні таке поняття, за словами очільника області, відсутнє у контексті вищої освіти. Тому він звернувся до комітету посприяти у нормативному забезпеченні цієї моделі.

Далі акумуляція коштів і співфінансування. Так, пропонується модель співфінансування через створення цільового фонду у складі обласного бюджету. Формуватиметься він у розмірі 25% від обласного бюджету, 75% — районний та сільський бюджет. Вказаний фонд буде розповсюджуватись, за словами А.Гордєєва, для вузів, які будуть давати сучасну освіту.

Наступний виклик програми – забезпечення житлом і соціальними гарантіями. «Наразі в області ми шукаємо недобудови, добудовуємо з обов`язковим розподілом житла на медиків, педагогів і соціальних працівників», – додав він.

Губернатор Херсонщини звернувся до керівництва Міносвіти з проханням оптимізувати навчальні плани. «Сьогодні йде калічення наших дітей. Коли два роки дитина не знає, що таке трактор або вчиться на тренажерах 70-х років, нам доведеться знову його перевиховувати у цьому ПТУ, але уже за приватні кошти. Тож хочу подякувати уряду, що на Херсонщині пішли назустріч матеріальній базі ПТУ і створили єдиний в області Аграрний центр, передавши нам новітнє обладнання, нові трактори New Holland, комбайни, сівалки. Сьогоднішні фахівці будуть сучасними спеціалістами. Але їм треба дати виробничу практику», – підкреслив він.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *