Андрій Гордєєв провів робочу нараду з приводу будинку по вул. Благоєва 4-Г

4 жовтня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом із своїм заступником Олександром Адамчиком, першим заступником міського голови Ігорем Козаковим провів робочу нараду з приводу будинку по вул. Благоєва 4-Г.

На зустрічі також були присутні керівництво міського департаменту житлово-комунального господарства, проектанти, мешканці будинку, спеціалісти будівельної сфери та представники ЗМІ.

Після виїзного обстеження, яке відбулося 27 вересня, був виконаний комплекс робіт, а саме:

1. Інженерними службами міста (МКП «Херсонтеплоенерго» та МКП «ВУВКГ м. Херсон») проведено позапланові гідравлічні випробування інженерних мереж, за результатом яких виявлено їх задовільний стан: витоків немає.
2. Пробурена 8-метрова свердловина, виконуються лабораторні аналізи, готується відповідне заключення про стан ґрунтів.
3. Встановлені та контролюються контрольні маяки.
4. Управлінням капітального будівництва Херсонської міської ради було подано офіційний запит ПП «АРКАДАБУД» щодо об’єму, комплексу та вартості робіт, які вони готові виконати по будинку.

Спеціалісти підприємства «АРКАДАБУД» відповіли, що можуть розпочати детальні інструментальні дослідження будівельних конструкцій об’єкту з залученням відповідного діагностичного обладнання атестованої лабораторії з 6 жовтня 2017 року.

Попередні данні за результатами обстежень орієнтовно будуть отримані до 17 жовтня 2017 року, остаточні дані – до 20 листопада 2017 року. Орієнтовна вартість складає 70 тис. грн. Після цього буде розроблена проектна документація, на основі якої можна буде виконувати першочергові заходи по стабілізації будинку.

«Наразі необхідно зробити вимощення, відкинути дощову воду від будівлі. До ін’єктування ґрунтових основ, треба забезпечити просторову жорсткість будівлі шляхом зовнішнього армування, тобто встановлення металевих тяжів. На цьому етапі відселення мешканців можна не робити. Наступний крок – підсилення ґрунтових основ», — розповів про попередній план дій проектант, директор ПП «АРКАДАБУД» Вадим Сердюк.

Андрій Гордєєв провів робочу нараду з приводу будинку по вул. Благоєва 4-Г

«За результатами лабораторних досліджень, які почнуться 6 жовтня, буде відкоригований план заходів. Якщо висновок спеціалістів – відселення, то тоді ми будемо шукати шляхи та відселювати людей у гуртожитки, які на сьогоднішній день є. При цьому ми вже не будемо вкладати кошти в ремонт цього будинку та його підтримку», — зазначив очільник області.

Андрій Гордєєв провів робочу нараду з приводу будинку по вул. Благоєва 4-Г

Також Андрій Гордєєв розповів, що на сесії міської ради, яка відбудеться 20 жовтня, мають буди розглянуто 3 питання і міський голова пообіцяв винести їх як невідкладні:

1. Прийняття програми про відселення, де будуть зазначені конкретні будинки, пріоритетність відселення,залежно від технічного стану обстеження, а також джерело фінансування.
2. Безкомпромісне швидке рішення про відведення землі під майбутні забудови.
3. Фінансування тих невідкладних заходів, які були прийняті на нараді.

Очільник області Андрій Гордєєв зауважив, що наразі стабілізація будинку — тимчасове рішення, адже людей із аварійних будинків та будинків гнучкої схеми необхідно відселяти. Тому на нараді обговорили будівництво нових осель за програмою з відселення людей. Це буде соціальне житло — повністю нові будинки з інфраструктурою та новими технологіями. На сьогоднішній день потреба в коштах складає близько 70 млн. грн. Ймовірні місця забудови – мікрорайони Острів та 4 Таврійськ.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *