«Арт Хаб» проведе акцию протесту біля облради

У четвер, 12 липня, під стінами облради відбудеться творча акція херсонців, що продовжують боротьбу за збереження кінотеатру «Ілюзіону». Про це написав у Фейсбук артхабівець Леонід Єжуров, передає видання «ПІК».

«Доводимо до Вашого відома, що 12.07.2018 року о 09:27 годин, біля входу до будівлі Херсонської обласної ради відбудеться перформативний захід мистецького та культурного спрямування із використанням будівельно-оздоблювальних матеріалів (гіпсу).

Гарантуємо, що в процесі заходу майно, що належить громадянам міста та області не буде зіпсовано, оскільки особи, які будуть брати участь в акції якраз неодноразово ставали на захист та збереження такого майна, а саме кінотеатру «Ілюзіон», який наразі Херсонська обласна рада намагається знищити, віддавши його в оренду компанії, пов’язаній із компанією-забудовником», — йдеться у заяві активістів на ім’я міського голови.

Також Леонід Єжуров, коментуючи це повідомлення, відзначив: «Оренди договір вже підписаний, чи то кров’ю, чи то гіпсом. Але чи значить це, що вільна людина, ось так просто отримавши відповідь, що запізніла (всього лише на місяць пізніше) – просто запостить його в фб-шчку, поплаче та «заб’є».

Ні, вільна людина у своєму вільному місті, сама вирішує, коли і як поставити крапку», — написав він.

«Цього четверга, 12 липня («Ілюзіон» віддали будівельній конторі місяць тому) о 09:27 на підході до Херсонської обласної ради відбудеться перформанс. Не протест, не діалог (це було безглуздо від початку). Ні, це мистецька акція.

Свобода висловлювання і самовираження в період правління і розграбування області тихими винищувачами культури. Перформанс може бути і одиночний і навіть не мати глядача, але якщо колективний, то було б веселіше. Хто готовий трохи побігати босоніж спочатку дня (четвер) – приєднуйтесь», — запросив Єжуров представників херсонської громади.

Нагадаємо, приміщення кінотеатру облрада передала в оренду, без врахування необхідності збереження профілю.

Відзначимо, що громадська спілка ще у березні звернулася до облради з пропозицією, щоб основну будівлю кінотеатру, площею 375 метрів квадратних, здали в оренду, передбачивши використання як об’єкту культури, а інші приміщення – здали в оренду на загальних засадах.

Проте таку пропозицію в облраді проігнорували. Творчі херсонці вже проводили кілька мистецьких акцій на захист кінотеатру і продовжують наразі свою боротьбу.

"Арт Хаб" проведе акцию протесту біля облради

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *