Білозерська ОТГ — яка доля чекає заклади позашкільної освіти

Що чекає на позашкілля Білозерської ОТГ?

Сьогодні це питання неабияк хвилює як працівників позашкільних закладів, так і батьків гуртківців. Проблема з фінансуванням ЦТДЮ, райСЮН і райСЮТ виникла декілька місяців тому у зв’язку зі створенням нової Білозерської об’єднаної територіальної громади, передає місцеве видання «Придніпровська зірка».

Цієї середи у Білозерській райдержадміністрації обговорили перспективу позашкільних закладів. За «круглим столом» зібралися голова райдержадміністрації Віктор Романов, його перший заступник Олексій Журавленко, голова районної ради Аліна Науменко, представники відділу освіти РДА, районного центру по обслуговуванню закладів освіти, позашкільних закладів і селищної ради.

Як пояснив голова райдержадміністрації Віктор Романов, у результаті утворення ОТГ податки пішли напряму у місцеву громаду, і власні доходи районного бюджету скоротилися майже удвічі. Якщо у минулому році цей показник становив 72 мільйони гривень на рік, то у поточному — 44 мільйони.

Враховуючи обмеженість фінансових можливостей, райдержадміністрація звернулася до селищної ради з питанням подальшого утримання позашкільних закладів, в яких навчаються діти з Білозерської ОТГ. Мова йшла про 1317 учнів і 4 177 300,00 гривень на рік для утримання закладів позашкільної освіти.

Але для селищної ради таке навантаження теж виявилося завеликим. Проте від фінансування позашкільних закладів до кінця навчального року вона не відмовилася. На відповідну мету із селищного бюджету виділили понад мільйон гривень.

Що буде, коли травень добіжить до кінця? Як пояснив заступник селищного голови Олександр Піскун, сьогодні селищна рада готує пропозицію щодо створення власного центру надання позашкільної освіти, який працюватиме у чотирьох напрямках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «БІЛОЗЕРСЬКА ОТГ — ГРОМАДА ФІНАНСУЄ ПІДПРИЄМЦІВ»

Якщо депутати підтримають її, заклад має розпочати роботу з нового навчального року. Якою буде чисельність штату і які саме гуртки залишаться, наразі невідомо. Але, враховуючи ціну питання, обґрунтованої оптимізації не уникнути.

Ще одна проблема: де саме розміщуватиметься новий центр надання позашкільної освіти? Поки що селищна рада не зверталася з письмовою пропозицією з цього приводу до районної ради, як того вимагає діюче законодавство України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «БІЛОЗЕРСЬКА ОТГ — ЯК ДЕПУТАТИ НА БЮДЖЕТІ ЗАРОБЛЯЮТЬ»

Відкритим залишається і питання щодо літнього оздоровлення гуртківців з Білозерської ОТГ. За словами начальника відділу освіти селищної ради Валерія Білоуса, селищна рада передбачила кошти лише на харчування гуртківців під час оздоровчої компанії.

Що стосується філій позашкільних закладів у селах, які не входять до складу ОТГ — всі вони і надалі працюватимуть у звичних умовах, запевнив Віктор Романов.

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *