Білозерська ОТГ – як депутати на бюджеті заробляють

Наша редакція неодноразово висвітлювала інформацію, про те як херсонські депутати різних рівнів використовують бюджети громади, як джерело заробітку для власного бізнесу чи підприємств, які вони очолюють.

Так, героям наших матеріалів ставали депутат обласної ради від партії «Укроп» О. Книга, який надає численні преференції власному підприємству ТОВ «Фестивальний центр», лобіював інтереси очолюваного підприємства КП «Херсонелектротранс» депутат міської ради від «Оппозиційного блоку» Е. Устінов, а про оборудки депутата облради від партії «Самопоміч» В. Шадріна ми пишемо майже кожного тижня.

Але в цьому матеріали ми вирішили звернути увагу на об’єднані територіальні громади, процес створення яких набуває масового характеру. Взявши найближчу до обласного центра Білозерську ОТГ ми побачили, що апетитам депутатів ради цієї громади можуть позаздрити деякі їх колеги з Херсону.

Так, відповідно до даних порталу публічних фінансів «Е-Дата» за період з 18.12.17 по 31.01.18 р. (трохи більше місяца) Білозерська ОТГ перерахувала на рахунки трьох підприємств 550 348, 79, 00 грн. (інформація перевіряється легко – треба лише ввести у полі пошуку ЕДРПОУ платника – Білозерська ОТГ та період оплати). Це виявились дві юридичні особи із непримітними назвами ПП «Райавтодор» та ПП «Облнерго» та одна фізична особа – ФОП Марко.

Так, майже за місяць ПП «Райавтодор» отримало 333 997,79 грн., ПП «Обленерго» 59 309, 09 грн.та ФОП Марко 157 043, 00 грн. Багато це чимало? Якщо враховувати, що у спеціальному фонді бюджету Білозерської ОТГ на рік на розвиток громади закладено лише 550 тисяч гривен, а на харчування учнів Білозерської гімназії 120 тисяч гривень, то мабуть це не зайві кошти для громади.

Відкрита інформація в мережі інтернет підказала нам, що співвласниками у рівних долях ПП «Райавтодор» та ПП «Облнерго» є Спіцин А. М. та Маляренко А.М., а списки депутатів ради Білозерської ОТГ показали, що Спіцин, Маляренко та Марко є депутатами цієї ради.

Профіль діяльності цих організацій — будівництво, роботи з електромонтажу та виробництво бетонних виробів — зазвичай самі ці роботи містять високу корупційну складову у використанні бюджетних коштів.

Поспілкувавшись із колишнім депутатом Білозерської селищної ради ми дізналися, що ці підприємства дуже давно співпрацюють із місцевою владою. Так, Маляренко А.М. був депутатом ради попередньої каденції при селищному голові О. Царюченко і зазначені підприємства були практично монополістами у виконанні дорожніх робіт та електромонтажних у селищі. З приходом нового голови ОТГ, як зазначила наша співрозмовниця, ситуація не змінилась.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «БІЛОЗЕРСЬКА ОТГ — ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ВЛАДИ НЕ ВІДБУЛОСЯ»

Коментуючи іх роботу із місцевими бюджетами, як приклад, нам навели ситуацію із роботами по монтажу освітлення у Кизомській сільраді. Голова цієї місцевої ради відверто лобіювала інтереси підприємства ПП «Обленерго» по освітленню 2-х населених пунктів цієї ради за 555 000, 00 грн., хоча інше підприємство за цю ж суму готово було освітити 3-и населених пункта. Тож репутація цих депутатів-підприємців у Білозерському районі неоднозначна.

Що ж стосується ФОП Марко, то це вже давній приятель діючої голови А.І. Чередник ще з ії часів Томинобалківської сільської голови. Депутат Марко володіє підприємством по виготовленню металевих конструкцій та бетонних плит-огорож і раніше дуже успішно огородив ними два кладбища у Томиній Балці та Новодмитровці, звісно за бюджетний кошт. Профіль його роботи у Білозерці не змінився – у грудні 2017 р.- січні 2018 р. він отримав за придбання плит, бетонних стовпчиків для огородження Білозерського кладовища 106 995,00 грн., а отримає ще 234 000,00 гривен.

Також наша співрозмовиця додала, що усі три підприємця під час передвиборчих перегонів підтримували кандидатуру на посаду голови ОТГ Чередник А.І. і зараз, користуючись депутатським мандатом, за свою минулу підтримку і майбутню лояльність вочевидь отримують вигідні підряди для свого власного бізнесу від голови Білозерської ОТГ.

Share Button

Білозерська ОТГ – як депутати на бюджеті заробляють: 4 комментария

 • 10 марта 2018 в 09:33
  Permalink

  В ОСТАННЬОМУ РЕЧЕННІ ВИ НАПИСАЛИ СЛОВО =ВОЧЕВИДЬ=. ТО ЗНАЧИТЬ.ЩО ВИ НЕ ВОЛОДІЄТЕ ПЕРЕКОНЛИВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ.А ПИШЕТЕ ТА ВВОДИТЕ В ОМАНУ ЛЮДЕЙ.

  Ответ
  • 14 марта 2018 в 08:22
   Permalink

   …це означаозначає, що не хотілось прямо писати, що вона потвора , грабує бюджет краще попєрєдніка
   Білозерка дякує Гордєєву за то шо втюхав нам таку ж як сам ……

   Ответ
 • 14 марта 2018 в 08:32
  Permalink

  По перше
  …тяжко порахувати, скільки коштів було витрачено на бідкуп виборців командою Чередник
  Вони купували всіх хто продавався
  Товаріщ Гордєєв вклав в ту «анітацію» також не мало
  То невже хтось собі думає , що вони то робили безвозмєздно? )
  Тепер треба повернути ті кошти з процентами

  Ответ
 • 14 марта 2018 в 08:39
  Permalink

  Закон України «про Публічні закупівлі» створювався за принципом всебічної економії та прозорості у сфері закупівель.Він мав стати початком виключення ганебних корупційних схем і дати громаді більші можливості. Але депутати у зговорі з головою напевно знають, як можна обійти економію і гарно заробити

  Ответ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *