Білозерський соцзахист відзвітував про стан роботи із субсидіями

Стан призначення житлових субсидій дуже турбує мешканців району. Загалом з початку року за їх призначенням звернулося 8100 сімей (за прогнозними даними Мінсоцполітики очікувалося 5700 сімей).

Найбільша кількість звернень — 70% — припала на жовтень-грудень. 30% заяв і декларацій надійшли поштою. Дані, задекларовані заявниками, підлягають перевіркам, оскільки містять багато помилок у вказаних особових рахунках зі сплати комунальних платежів, є розбіжності в зазначених відомостях про склад сім’ї.
Станом на 29 грудня не відпрацьовано 2600 заяв. Із збільшенням навантаження на спеціалістів майже у 8 разів штатна чисельність відділу буде збільшена на 2 одиниці з січня. А враховуючи, що прийом на роботу у державну службу проводиться через конкурс та спеціальну перевірку, то заповнити вакансії можливо не раніше кінця лютого.

Вирішити питання з призначенням субсидії самотужки управлінню неможливо. Адже, крім субсидій, на обліку перебуває майже 15000 пільговиків, 8000 отримувачів різних видів державних допомог, 379 чорнобильців, 2349 інвалідів, 315 вимушених переселенців із зони АТО, 205 учасників бойових дій, які брали участь у АТО. А це нескінченний потік громадян до установи.
Для надання допомоги в опрацюванні заяв на субсидії управління соціального захисту населення РДА звернулося до сільських та селищного голів з пропозицією залучити громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, на громадські роботи. Їх фінансування здійснюється таким чином: 97% — кошти центру зайнятості і 3% — за рахунок сільських рад. З розумінням до цього питання поставився лише селищний голова О.В.Царюченко, який уклав угоду на громадські роботи з 2 особами на період з 15 жовтня по 25 грудня 2015 року.

Ветеранська організація Білозерки, особисто К.М.Бекряєва і Л.І. Полях, взяли на себе доставку повідомлень до жителів Білозерки. На жаль, деякі члени ветеранських організацій, зокрема у Чорнобаївці, спрямували свої зусилля на нагнітання ситуації замість того, щоб заспокоїти своїх односельців і відобразити реальну картину. Саме з Чорнобаївки більшість заяв надійшли поштою, а значить, і помилок у них найбільше.
Дякую за небайдужість сільським головам Радянського А.О.Федаку, Посад-Покровського Л.В.Шевченку та Дніпровського О.О.Щербині, які систематично відряджали уповноважених осіб для роботи в управлінні, де для них створені робочі місця.

Представники сільських рад мають можливість вносити в комп’ютер дані на запити для формування повної інформації про доходи і сплату послуг. Як результат в цих сільських радах відсоток призначених субсидій значно вищий, ніж в інших. А Микільський, Інгулецький, Садівський, Дар’ївський та Східненський сільські голови і досі «дрімають».
Працівники управління у такий нелегкий час роблять усе можливе, щоб якнайшвидше опрацювати заяви. З вересня працюють без вихідних і в позаробочий час, отримуючи за це мінімальну заробітну плату.
Хочу заспокоїти жителів району, які ще не отримали повідомлення, і завірити, що всі заяви на призначення житлової субсидії будуть розглянуті, субсидія нараховуватиметься з місяця звернення.
Начальник управління соцзахисту населення Білозерської РДА

Тетяна Самойлова для видання «Придніпровська зірка»

Share Button