Біля ХОДА мітингували рибалки

Сьогодні біля будівлі ОДА пройшов мирний мітинг представників рибної промисловості, які вкотре звернулись за допомогою до облдержадміністрації у вирішені питання щодо надання дозволів на вилов риби. До мітингувальників вийшов заступник голови ОДА Андрій Балонь та директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько.

Така ситуація склалася у зв’язку із закінченням нерестової заборони на вилов риби виникло питання щодо неврегульованості використання водних біоресурсів у межах території природно-заповідного фонду загальнодержавного значення на законодавчому рівні.

Біля ХОДА мітингували рибалки

Тобто промислові рибалки мають дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, але тільки за межами природно заповідного фонду, а саме НПП «Нижньодніпровський».

Реалізуючи державну політику, в межах компетенції Департамент екології і природних ресурсів ОДА вже неодноразово звертався з листами до Мінприроди, Кабінету Міністрів України, Державного рибного агентства та безпосередньо до Прем’єр-Міністра України Гройсмана В.Б. щодо втручання у ситуацію та її вирішення, тому що необхідно внести зміни до Положення про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду і Положення про порядок установлення лімітів використання природних ресурсів загальнодержавного значення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 року № 459.
Наразі підготовлено проект змін до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», який схвалено Урядом та прийнято в першому читанні Верховною Радою України (реєстрація від 04 травня 2016 року № 4551).

Біля ХОДА мітингували рибалки

Окрім цього, розпорядженням голови ОДА від 07 вересня 2016 року № 678 передбачено, що Департамент екології та природних ресурсів зможе погоджувати проекти лімітів та видавати дозволи на спеціальне використання природних ресурсів у межах ПЗФ загальнодержавного значення. Це стане можливим після прийняття вищезазначених змін у законодавстві.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *