Чи будуть мешканці Скадовска з газом

19 червня, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Адамчик провів нараду стосовно обслуговування газопроводу-відводу «Каланчак – Скадовськ» за участі представників Херсонського ЛВУМГ «Харківтрансгаз», Департаменту житлово-комунального господарства та енергетичного комплексу ОДА, Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, ГУ Держпраці у Херсонській області, ГУ ДСНС у Херсонській області, Управління Служби безпеки України в області, Сектора НКРЕКП та ТОВ «Кайрос-Інвест Груп».

Слід зазначити, що транспортування природного газу до газорозподільної станції міста Скадовськ здійснюється газопроводом-відводом «Каланчак – Скадовськ», який належить саме ТОВ «Кайрос-Інвест Груп», яке є власником газопроводу з грудня 2017 року.

Та за інформацією ЛВУМГ «Харківтрансгаз», наразі обслуговування зазначеного газопроводу не здійснюється жодною установою протягом тривалого часу, що призвело до його неналежного стану, і така ситуація несе загрозу техногенної безпеки та, як наслідок, припинення газопостачання вказаним газопроводом споживачам Скадовська.

Саме тому на нараді намагалися визначити шляхи вирішення питання обслуговування газопроводу-відводу «Каланчак – Скадовськ».

Олександр Адамчик одразу окреслив позицію облдержадміністрації у вирішенні даного питання:

«Газопровід має працювати виключно в законному полі. За таких умов Херсонська ОДА сприятиме вирішенню проблеми газопостачання Скадовська».

Відповідно до вимог Кодексу газотранспортної системи, а саме п. 17, Глави 2, розділу VI, налагодження роботи газопроводу-відводу можливе тільки після підписання Акту розмежування експлуатаційної відповідальності та балансової належності лінійної частини газопроводу-відводу до газорозподільної станції міста Скадовськ, відновлення комплектності та працездатності вузлів і решти обладнання, укладання договорів з ТОВ «Кайрос-Інвест Груп» на експлуатацію та постачання газу до газопроводу-відводу й перевірки його на корозійність, діагностування переходів через штучні перешкоди та усунення виявлених зауважень.

Це основні пропозиції ЛВУМГ «Харківтрансгаз», які допоможуть вирішити питання постачання газу мешканцям міста Скадовськ.

Олександр Адамчик запевнив, що вирішення даного питання буде під постійним контролем обласної державної адміністрації, аби скадовчани мали можливість вчасно й без перешкод отримувати газ в оселі й установи районного центру, особливо, з настанням опалювального сезону.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *