Чим дихають херсонці

У минулому році у 39-містах України досліджували стан забруднення атмосферного повітря. Визначали вміст 27 шкідливих та небезпечних речовин для здоров’я людини: пил, діоксид сірки, оксид вуглецю та діоксид азоту. За результатами високий рівень забруднення виявили у 14 містах: серед них і Херсон. Основні забруднювачі — автотранспорт, та підприємства.

За спостереженням фахівців, цьогоріч викиди шкідливих речовин при нормі 0, 003 перевищені у 1,5 рази.

Кожного дня рівень забруднення атмосферного повітря змінюється. Процес відстежують відповідні служби.
Моніторинг, який здійснюють працівники лабораторії центру з гідрометеорології — цілодобовий. Проте результати досліджень отримують не у режимі реального часу а лише через 24 години. Відслідковувати зміни у атмосфері онлайн не дозволяє застаріле обладнанні.

Протягом останніх років у повітрі Херсона зафіксували значне перевищення фенолу та формальдегіду – речовин другого класу небезпеки , які можуть викликати захворювання легенів, впливати на зір та на інші системи організму людини.

У Херсоні є 4 пости, з яких працівники лабораторії беруть матеріал на дослідження. Проте з них — працюють лише два. Пости оснащенні спеціальним обладнанням, правда, не заважало б, щоб воно було більш сучасним.
Як кажуть у народі на ловця і звір біжить. За вікнами лабораторії наша знімальна група побачила дим. Ми попрямували до будівлі, звідки йшла кіптява.

Отже, виходить, у забрудненні повітря винуваті не тільки підприємства, а й люди. Згадайте, хоча б, спалення осіннього листя.

 

 

Джерело: телеканал «ВТВ плюс»

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *