Чому херсонські латифундисти проти ринку землі?

Над цим питанням розмірковував херсонський журналіст та блогер Тарас Бузак на своїй сторінці у соціальній мережі:

«Цікаві факти:

Латифундисти за ці роки повставляли в орендні угоди із селянами умови про перше право продажу орендованих ділянок одразу після запровадження приватної власності.

Якщо ж буде запроваджено приватну власність на землю виключно крихітними наділами, всі ці умови перетворяться на ніщо.

А латифундисти отримають безліч дрібних конкурентів з числа фермерів, як у бізнесі, так і в питанні політичного впливу на сільське населення. Натомість, олігархам потрібен плебс, готовий сіяти й орати за юшку, а не господарі.

Отак буває — кричать про народ, а насправді про своїх спонсорів.

Це те що ми, на превеликий жаль, бачимо в Каховському районі. Коли депутати від БЮТ крадуть землю в Коробківській сільскій раді, та в цей же час виставляють свої палатки для збору підписів проти Закону про обіг землі.

Виявляється депутат облради, представник неприродної більшості, учасник місцевої ШИРКИ, який захопив 300 га ДЕРЖАВНОЇ землі, не отримував доходів. Ані в 2016, ані в 2017 роках. За цей період в його декларації стоїть нуль. Тільки пенсія 1 500 грн за місяць.

Як вважаєте, як він жив? Як працював? Крім того, виявляється на захопленому полі в нього працювали люди, які не оформлені офіційно. І при цьому він ДУЖЕ активно виступає проти закону про обіг землі, оскільки «захищає народ».

За інформацією голови Каховської РДА обласне управління Геокадастру направило Постанову до обласної прокуратури щодо самозахвату Леонідом Кіріченко 300 га державної землі.

Цей документ є, по суті, ключовим доказом вчинення депутатом обласної ради злочину. Сумнівів вже немає — Л. Кириченко наніс збитки державі близько півмільйона гривень, що є злочином.

До речі, я вже казав, але ще раз підкреслю — Л. Кириченко був повністю впевнений, що «порєшає». Настільки впевнений, що залучив ще інших фермерів, які вклали свої гроші в чужу для них землю.

Це все, що вам потрібно знати про таких «захисників»
До речі в його декларації вказані недостовірні данні по земельним ділянкам, які є в його власності.

А ось ще одна розповідь про «захисника» української землі. На цей раз від Опоблоку:

Учредителем фермерского хозяйства, которое хочет бесплатно приватизировать 370 гектар государственной земли оказался Сергей Дроздик — депутат областного совета от Оппозиционного блока.

Об этом пишет на своей странице в ФБ Олег Терещенко — депутат Каховского районного совета. Эту информацию подтвердил и глава Каховской РГА Валерий Салтыков, который ранее сообщил об этой схеме:

«Напомним, что в Тавричанской громаде ФХ «Новая Марьяновка» подала документы на распаевку 370 га государственной земли, которую взяла в аренду осенью 2016 года. Размер аренды — 1,5 млн грн в год.

Уже в этом году учредитель ФХ решил воспользоваться правом на распаевку этой земли среди членов ФХ — по 4,7 га на каждого.

Нюанс в том, что членами ФХ могут быть только родственники учредителя, ведущие хозяйственную деятельность в этом ФХ.

А согласно поданным документам у Сергея Дроздика оказалось 80 родственников проживающих по всей Украине — от Каховки, до Харькова.

Также среди родственников депутата оказались и родные работников правоохранительных структур.

Таким образом, считает Валерий Салтыков, депутат хочет бесплатно получить фактически в собственность 370 га государственной земли: «Сейчас С. Дроздик арендует землю у государства за 1,5 млн гривен в год. Что будут делать его «родственники», после получения пая?

Конечно же сдадут ему в аренду за символическую цену. Таким образом мы получаем схему фактической приватизации 370 га.

Теперь вы понимаете, почему многие аграрии против открытого рынка земли? Пока у них есть возможность проворачивать подобные схемы, им рынок не нужен».

P.S. Поскольку «80 родственников С. Дроздика» выглядят более чем подозрительно, руководству Геокадастра было предложено «закрыть глаза» на подозрительно большую семью депутата за приличное вознаграждение. Тем не менее, по имеющейся информации, Геокадастр отказал ФХ «Новая Марьевка» в распаевке.

Против подобной распаевки высказалась и Тавричанская громада, которая теряет и 370 га, и 1,5 млн гривен арендной платы».

На фото володіння одного з «захисників» землі. Зрозуміло, що належить ця земля не громаді і не колгоспу, а є приватною власністю латифундиста-захисника. Як кажуть собі землю, тєрпілам — гарні гасла! Хавай народ, ковтай, кидай бюлетені у скриньку».

Фото Тараса Бузака.

Фото Тараса Бузака.

Фото Тараса Бузака.

Share Button