Передноворічний синдром депутата Ромаскевича

22 грудня на останній сесії обласної ради в порядку денному за № 22 розглядалось питання про реорганізацію шляхом злиття двох комунальних установ – обласного центру «Спорт для всіх» та регіонального центру «Інваспорт». На щастя, питання зняли з порядку денного сесії, але те, як воно обговорювалося має допомогти зрозуміти спортивній громадськості та функціонерам, як саме пропонується реформувати спортивну галузь та хто за безглуздими ідеями стоїть.

Ініціатором питання стало управління аналізу бюджету та регіональних програм виконавчого апарату Херсонської обласної ради під керівництвом Ігоря Шепелєва за результатами діяльності робочої групи з проведення аналізу стану виконання обласного бюджету за 9 місяців та підготовки до затвердження проекту бюджету на 2018 рік.

А от головним лобістом цієї безглуздої реорганізації став депутат обласної рад, головний лікар Херсонського обласного Центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич, який несамовито, з «розумінням справи» пояснював членам постійної комісії обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності доцільність таких структурних перетворень.

У цій ситуації з великою натяжкою, але можна зрозуміти Ігоря Шепелєва – людини далекої від спорту, який головним завданням для себе вважає економію бюджету. А от позицію людини, цілком пов’язаної у професійній діяльності з фізичною культурою і спортом, керівника установи фізкультурно-спортивного призначення Ромаскевича Ю.О. зрозуміти складно.

Адже запропоновані для об’єднання в одну юридичну одиницю центри відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» є різними суб’єктами сфери фізичної культури та спорту, виконують абсолютно різні функції, керуються у своїй діяльності різними типовими положеннями, які фактично встановлюють різний правовий статус цих суб’єктів і, на кінець, згідно з бюджетним законодавством фінансуються за різними кодами програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів.

Не розуміння цих фундаментальних речей свідчить про «високий» фаховий рівень Ромаскевича Ю.О., а точніше про його відсутність.

Ще складніше зрозуміти завзятість народного обранця у своїх діях, адже після прийняття рішення більшістю депутатів про зняття цього питання з порядку денного, Юрій Олексійович наполягав на поверненні до розгляду проекту рішення, оскільки, на його думку, тільки проголосоване рішення дозволить голові облради звернутися до Міністерства молоді та спорту України за погодженням щодо реорганізації центрів.

Але Владислав Мангер пояснив депутату, що у міжсесійний період йому нічого не заважає порушити перед Міністерством клопотання про скорочення існуючої мережі комунальних закладів, що передбачено ст. 48 Закону України «Про фізичну культуру і спорт».

Про таку норму закону Юрій Олексійович, скоріш за все, довідався із повідомлення юриста облради перед голосуванням питання, але не здався, розраховуючи, напевно, що в Мінмолодьспорту підтримають його та інших активних, але недолугих діячів ініціативу.

Намагаючись зрозуміти дії Юрія Ромаскевича, варто згадати його подібну комічну заяву на минулорічній бюджетній сесії, коли під час виступу голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету Павла Філіпчука новоспечений депутат наполягав на неможливості прийняття бюджету спорту на 2017 рік у зв’язку з відсутністю галузевої програми на цей період.

Але ж кому, як не керівнику установи, відповідальної за виконання низки заходів означеної програми (на час прийняття програми обласний центр здоров’я та спортивної медицини), знати про існування такої програми.

Звісно, працівники обласної ради принесли в сесійний зал копію рішення Херсонської обласної ради від 23 квітня 2013 року № 726 «Про затвердження програми розвитку фізичної культури і спорту на 2013-2017 роки» і пан депутат заспокоївся.

Всі в залі тоді посміялися з безглуздої активності новенького депутата і оцінили рівень його компетентності і ділових якостей. З тих пір Юрій Олексійович дуже рідко подає голос на сесіях облради, а останній випадок, як і в минулому році, напевно передноворічний синдром ідіотизму.

От тільки тепер, напевно, спортсмени, тренери, функціонери зрозуміли що з такими помічниками – депутатами і ворогів не треба, загублять все, але з розумним виглядом.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *