Депутати каховської міськради вже вкотре не можуть зібратися на сесію

Через низьку явку народних обранців марною виявилася спроба провести позачергову сесію Каховської міськради 8 січня. На неї було винесено одне питання — “Про структуру міськради і її виконавчих органів на 2019 рік”, прийняття якого на черговій сесії 20 грудня міськрада провалила. Провалила вона його й 29 грудня на попередній позачерговій сесії, що не відбулася через відсутність кворуму. На останню ж сесію явились лише вісім депутатів (див. фото).Депутати каховської міськради вже вкотре не можуть зібратися на сесію

Як уже повідомляв “Новий день”, через неприйняття структури виконавчих органів усі 130 працівників виконкому міськради були попереджені про звільнення через два місяці, з 26 лютого. Відомості на всіх них, за словами міського голови Андрія Дяченка, були направлені до центру зайнятості.

Відсутність структури спричинило плутанину в роботі чиновників. “Через це я і наш головний бухгалтер з 1 січня втратили право підпису фінансових та розпорядчих документів”, — повідомив начальник управління праці та соцзахисту населення Андрій Скрипніченко. Про аналогічні проблеми заявили і інші чиновники. Водночас усі їх безпосередні керівники — заступники міського голови ніяк не коментують ситуації і, схоже, повністю відсторонилися від неї.

Попередили чиновники і про складнощі з фінансуванням з місцевого бюджету. Проте це не завадило співробітникам виконкому вже отримати аванс за січень.

Плутанина через відсутність структури викликала шквал критики з боку жителів міста. Чимало людей вважають, що така ситуація виникла з вини міського голови, який запізно виніс на розгляд міськради проект структури на 2019 рік і не зміг переконати депутатів її прийняти. Останні, у свою чергу, пишуть знущальні пости у Фейсбуці, пропонуючи влаштувати всіх звільнених чиновників у місцевій пекарні і знімають з себе всю відповідальність за зрив сесії і прийняття рішень. Хоча, за словами виконавчого директора Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України Лариси Оленковської, відповідно до п. 5 ст. 26 Закону “Про місцеве самоврядування” затвердження структури виконавчих органів ради є виключною компетенцією міської ради — тобто, прямим обов’язком депутатів.

Нагадаємо, що також була зірвана через неявку депутатів позачергова сесія Каховської міськради 27 грудня. На неї не явився узагалі жоден із народних обранців.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *