Депутати облради хочуть виділити допомогу 1450 особам

Вчора, 16 серпня, пройшло засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту, зайнятості населення та охорони праці. На порядку денному значилося 6 питань.

IMG_7778

Зокрема, депутати прослухали звіт про виконання обласного бюджет за 7 місяців 2016 року, а також розглянули питання про внесення змін до рішення ІІІ сесії VІІ скликання від 22 січня 2016 року “Про обласний бюджет на 2016 рік”.

Крім цього, члени постійної комісії розглянули питання внесення змін до заходів обласної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015-2019 роки.

IMG_7780

За словами заступника директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Олени Князєвої, облрадою ще навесні піднімалося питання виділення одноразової грошової допомоги у сумі 1 тис.грн. інвалідам війни та учасникам бойових дій Другої світової війни. Осіб, які відносяться до цієї категорії в області – 1450. «Списки осіб уже сформовано. Грошові кошти виділено з урахуванням почтового збору за відправку коштів (2%), це ще додатково 50 тис. грн.», – підкреслила О.Князєва. Як запевнила директор Департаменту фінансів ОДА Наталія Вітренко, грошова сума у розмірі 1 млн. 500 тис. грн. затверджена членами постійної комісії облради з питань бюджету.

Члени постійної комісії, на чолі з головою комісії Михайлом Романієм підтримали це питання та проголосували за винесення його на розгляд сесії облради.

Також постійна комісія розглянула звернення жительки Херсонщини Костюк, щодо виділення одноразової допомоги на лікування у розмірі 80 тис. грн. Як прокоментував Михайло Романій, Департаментом соціального захисту ОДА розроблено положення про роботу комісії, яка приймає рішення про надання одноразової матеріальної допомоги людям, які опинилися в складних життєвих обставинах. У положенні прописано, що максимальна сума матеріальної допомоги може складати 2 тис. грн.

IMG_7782

«Громадянка Костюк, яка звернулася за допомогою, потребує значно більше коштів, ніж 2000 грн. Виділення більшої суми можливе, за рішенням сесії облради. Але таких людей в області дуже багато. На комісії ми прийняли рішення винести це питання на засідання президії облради, де ми вирішимо, як у майбутньому будемо розглядати подібні звернення», – розповів Михайло Романій. Він додав, що на сьогодні на розгляді постійної комісії знаходиться близько 6-8 звернень, в яких люди звертаються за допомогою на лікування. Суми, які зазначені у зверненнях коливаються від 20-300 тис. грн.

Як зазначила депутат Оксана Булахова, потрібно працювати над змінами до положення щодо надання одноразової матеріальної допомоги особам, які опинилися в складних життєвих обставинах з урахуванням специфіки та тяжкості ситуації, в тому числі і класифікації хвороби.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *