Депутати облради оговорили ефективність комунальних підприємств

Постійна комісія обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності, архітектури, будівництва та транспорту на своєму засіданні розглянула питання виконання фінансових планів комунальними підприємствами облради за минулий рік і фінансові плани цих підприємств на 2016 рік. Зокрема, мова йшла про комунальне підприємство «Херсонське бюро технічної інвентаризації», «Регіональний центр з ліцензування будівельної діяльності», комунальне підприємство «Кіновідеопрокат», Центральну районну аптеку №3 Суворовського району м. Херсон та Дитячий заклад санаторного типу «Таврія».

Депутати облради оговорили ефективність комунальних підприємств

Депутати не лише вислухали керівників підприємств, але й надали пропозиції щодо підвищення ефективності роботи КП.

«Ми хотіли б почути від вас конкретні, переконливі цифри, поясність, чому йде зменшення дохідної частини», — поставила вимогу заступник голови облради Оксана Рукавішнікова.

Заступник голови комісії Василь Рудик під час розгляду питання про фінансові показники Херсонського бюро технічної інвентаризації звернув увагу на те, що не треба чекати, поки в комунальне підприємство звернеться клієнт, треба самим його шукати. «Скільки у вас є в Херсоні офісів?», — поцікавився депутат. Як пояснила економіст підприємства Ольга Ковальська, офіс в обласному центру є один. «Оце і є питання вашої конкурентоспроможності. Не треба сидіти і чекати, поки вам принесуть гроші», — відзначив В.Рудик.

О.Ковальска звернулася увагу на проблему тарифікації – тарифи були затверджені ОДА ще у лютому 2010 році, а приватники працюють за договірними цінами. Це теж негативно впливає на дохідну частину. Депутати попросили надати інформацію, коли бюро зверталося в ОДА щодо необхідності підвищення тарифів.

Голова постійної депутатської комісії Юрій Рожков запропонував розглянути можливість розміщення офісів цього підприємства у приміщеннях, що належать територіальній громаді області — у різних районах Херсона. Комісія підтримала цю пропозицію та рекомендувала підприємству відкрити офіси в кожному районі міста Херсона.

Депутат Віталій Штанько звернув увагу на ще одну проблему – послуги БТІ у Чаплинському районі, за його інформацією, надто високі для місцевих шкіл. Це питання вирішено розглянути на наступному засіданні, заслухавши КП «Каховське бюро технічної інвентаризації».

Комунальні підприємства у 2016 році повинні не опускати «планку», а піднімати, відзначив за результатами засідання постійної комісії її голова Юрій Рожков.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *