Депутати облради продовжують опрацьовувати пропозиції до Програми соціально-економічного та культурного розвитку

24 березня працювала постійна комісія мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, боротьби з корупцією, з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою обласної ради.

Депутати взяли до відома звіт виконання обласного бюджету за 2015 рік.

Під час розгляду питання  директор Департаменту фінансів ОДА Наталія Вітренко відповіла на запитання депутата Тетяни Гасаненко щодо  фінансування професійно-технічних навчальних закладів у 2016. «Заветовані два закони – один закон, який вносить зміни до Бюджетного кодексу щодо фінансування професійно-технічних навчальних закладів за рахунок обласного і міських бюджетів міст обласних центрів. На сьогодні, згідно Бюджетного кодексу, який діє, фінансування відбувається  за рахунок міських бюджетів міст обласного підпорядкування. У цьому законі, яким вносилися зміни – лише обласні центри та обласний бюджет. І, крім того, йшла мова про те, щоб передбачити додаткові кошти на фінансування професійно-технічних навчальних закладів за рахунок стабілізаційної дотації частково і за рахунок освітньої субвенції. Ці  два закони заветовані», – відзначила Вітренко.

Але,  відповідно до постанови Кабміну,  все ж частково на фінансування професійно-технічних навчальних закладів виділено кошти за рахунок стабілізаційної дотації – 24 млн гривень. Вони будуть розподілені на черговій сесії обласної ради, відзначила Наталія Вітренко.

Також депутати цікавилися розподілом медичної субвенції.

Депутати на засіданні комісії підтримали внесення змін до Програми економічного, соціального та культурного розвитку області на 2016 рік, з врахуванням рекомендацій постійних комісій облради. Голова комісії Дмитро Бутрій відзначив, що депутати на минулій сесії облради не підтримали додаток 5 і він був вилучений з Програми. «Тепер документ доопрацьований як ми побачили, що і самі райони проявили активність щодо подання різноманітних проектів і ці проекти та пропозиції були враховані. Я думаю, що на наступній сесії він буде все ж таки проголосований, оскільки це важливий документ і по ньому область буде працювати», – каже голова комісії.

«Пропозиції  з районів ще надходять, – відзначила під час розгляду питання в.о.директора Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Ірина Пшенична. – На вечір 23 березня  це було 526 об’єктів на загальну суму 1,8 млрд гривень».  Проте наразі надійшли ще пропозиції від нардепів та депутатів обласної ради, тому перелік збільшиться. Депутати цікавилися, як буде визначатися пріоритетність об’єктів.

Постійна комісія  розглянула питання про проект структури та чисельність виконавчого апарату обласної ради. Виконавчий апарат залишається в тих межах, як і був – 37 штатних одиниць. Змінена структура апарату – вона приведена у відповідність до  вимог законодавства, відзначила Тетяна Коробка, заступник керівника виконавчого апарату обласної ради, керуючий справами. Також, за її словами,  пропонується створити новий відділ – відділ інформації та зв’язків з громадськістю.

Депутати підтримали проект та запропонували винести його на розгляду чергової сесії обласної ради.

 

 

Share Button