Децентралізаційний марафон стартував на Херсонщині

Вчора, 13 липня, з нагоди старту на Херсонщині широкомасштабної акції «Децентралізаційний марафон» у прес-клубі «Новий день» відбулася прес-конференція, спікерами якої стали голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв, в.о. заступника голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій, виконавчий директор Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України Лариса Оленковська, начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Євген Криницький, голови територіальних громад, сільських та селищних рад.

Всеукраїнську акцію ініціювала Асоціації міст України з метою активізації та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад.

Лариса Оленковська повідомила, що впродовж півроку в громадах по всій Україні регіональними відділеннями АМУ будуть проведені майже тисяча виїзних заходів, до півсотні з них – на Херсонщині. Консультанти АМУ інформуватимуть людей про переваги децентралізації, роз’яснюватимуть, як об’єднуватися громадам, проконсультують і допоможуть підготувати необхідні документи та проекти рішень.

IMG_2470

Андрій Гордєєв у свою чергу наголосив, що «Децентралізаційний марафон» покликаний забезпечити донесення об’єктивної інформації до людей про переваги децентралізації з метою масштабнішого просування реформи. «Децентралізаційний марафон» має об’єднати зусилля експертів, місцевих державних адміністрацій, рад і голів об’єднаних територіальних громад для того, щоб дати новий поштовх до створення об’єднаних громад в області та забезпечити свідоме прийняття рішення мешканцями області.

«Передані об’єднаним територіальним громадам повноваження та кошти дозволять місцевим громадам самостійно приймати рішення та втілювати їх у життя. Реальний вимір реформи вже відчувають об’єднані територіальні громади та їхні мешканці. Від активності місцевого самоврядування безпосередньо залежить успішність реформи», – наголосив керівник області.

IMG_2466

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *