«Дніпровська палітра» готує херсонцям масу сюрпризів

День міста Херсона, який ми будемо відзначати навіть не один, а відразу три дні — 16, 17 і 18

«Дніпровська палітра» готує херсонцям масу сюрпризів

вересня — обіцяє бути насиченим і яскравим, як ніколи. Цьому сприятиме і велика компактність переважної більшості подій і заходів, що в основному відбуватимуться на території парку «Херсонська фортеця». Відмінною рисою майбутнього свята стане участь в ньому самих херсонців, які представляють різноманітні творчі колективи та громадські організації, що займаються своєю справою не «за рознарядкою», а, що називається, за велінням серця.

«Дніпровська палітра» готує херсонцям масу сюрпризівОдин з таких колективів — Херсонська спілка майстрів народної творчості «Дніпровська палітра».

Як розповідає голова правління Союзу, депутат Херсонської міської ради Олег Черненко, на сьогодні в організацію входить понад 270 майстрів народної творчості. При цьому в діяльності Спілки беруть участь люди різного віку і соціального статусу, що займаються різноманітнимижанрами народного прикладного мистецтва. І кількість бажаючих поповнити ряди Спілки зростає буквально кожного місяця. Тож не дивно, що зараз «Дніпровська палітра» входить в число найбільших творчих колективів України та є справжньою культурною візитівкою нашого міста. Майстри Спілки беруть участь практично у всіх творчих заходах Херсона та області, багаторазово представляли Херсонщину за кордоном, побувавши більш ніж в 20 країнах світу. За останні 10 років Спілка організувала і провела понад 150 мистецьких заходів, вона має філії в п’яти районних центрах Херсонської області.

До Дня міста Спілка «Дніпровська палітра» готує для херсонців масштабну виставку, в якій вже зголосилося взяти участь понад 50 майстрів. Як завжди, різноманітні техніки створення ручних робіт: це і вишивка, і різьблення по дереву, і робота по бісеру, і створення ляльок-мотанок, і Петриківський розпис, і багато іншого.

Також будуть представлені майстер-класи, під час яких умільці зможуть навчити гостей заходу створювати традиційні українські браслети, малювати оригінальні пейзажі, плести традиційні черевики «Бабусин квадрат», «народжувати на світ» ляльку-мотанку «Неразлучница». Всі виготовлені таким чином вироби гості зможуть забрати з собою, на згадку про участь у мистецькому заході.

Справжньою родзинкою обіцяє стати участь у святкуванні Дня народження міста зразкового народного колективу України «Студія «Простір» з села Мала Олександрівка Великоолександрівського району. Майстри продемонструють унікальну техніку плетіння одягу з лози, а отримані наряди будуть презентовані за допомогою «живих манекенів» студії.

«Дніпровська палітра» готує херсонцям масу сюрпризів

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *