До обласного архіву завітала делегація польських архівістів

10 жовтня 2016 року державний архів Херсонської області відвідала делегація польських архівістів у складі Томаша Матушака – директора державного архіву в Пйотркуві Трибунальськом (Лодзинське воєводство) та Ренати Матушак – співробітника архіву Університету Яна Кохановського філії в Пйотркуві Трибунальськом. Мета візиту – налагодження співпраці з реалізації спільних проектів щодо дослідження архівних документів з історії поляків на Півдні України.

У ході зустрічі архівісти обговорили стан та перспективи розвитку архівної справи на Херсонщині, у місті Пйотркув Трибунальськом, заходи з забезпечення збереженості архівних документів.

img_1918

Директор державного архіву області Віктор Лебідь ознайомив польських архівістів зі складом документів Національного архівного фонду державного архіву Херсонської області та презентував архівні документами з історії поляків на теренах сучасної Херсонської області, зокрема про переселення польського населення в с. Цареводар Херсонської губернії (нині – с. Правдине Білозерського району); метричні книги римо-католицького костелу м. Херсона, ревізькі реєстри державних селян-поляків с. Цареводар, жителів села Киселівка поляків Херсонського повіту; списки польських оптантів Херсонського повіту Одеської губернії, що підлягали розшуку й виселенню за межі УСРР; відомості про заснування та роботу польського клубу в м. Херсоні; слідчі справи сталінських репресій проти громадян польської національності; списки поляків, що переселилися в Польщу з території Херсонської області.

img_1926

Члени польської делегації поінформували херсонців про наміри реалізації спільних з українською стороною проектів з дослідження та популяризації архівних документів з історії життя поляків на Україні та українців у Польщі та запропонували державному архіву Херсонської області долучитися до цієї роботи. Проектом передбачено виявлення, вивчення документів означеної тематики, обмін їх електронними копіями, оформлення документальних виставок та експонуванням їх в архівах та навчальних закладах Польщі та України.

Сторони домовилися інформувати про вжиті заходів з реалізації намірів спільних дій та обмінялися друкованими виданнями державних архівів.

img_1908

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *