Екоінспекція займеться ситуацію навколо міського сміттєзвалища

Таке рішення начальник Державної екологічної інспекції у Херсонській області Устин Мальцев озвучив сьогодні, 12 липня, під час проведення «круглого столу» на тему: «Проблема херсонського сміттєзвалища. Причини, прогнози, шляхи розв’язання».

Пов’язане воно з тим, що сьогодні питання функціонування міського звалища твердих побутових відходів, розташованого на полігоні, стоїть дуже гостро. Адже за словами Устина Мальцева, попри незаконне здійснення діяльності ТОВ «ТД ІТАКА», яке рішенням Херсонської міськради від 22 червня 2016 року визначено виконавцем послуг з приймання та захоронення твердих побутових відходів та промислових відходів III-IV класів небезпеки на міському звалищі до 31 грудня 2016 року, екстреній потребі у будівництві заводу з переробки твердих побутових предметів, існує ряд інших серйозних екологічних проблем.

«Херсонське міське звалище не відповідає вимогам державних будівельних норм, так як дана земельна ділянка не може гарантувати захищеність підземних вод питних горизонтів. Щільне скупчення птахів, які мешкають на території сміттєзвалища, несе загрозу для здоров’я мешканців Херсонщини. До того ж, з 2018 року вступає в силу вимога статті 32 Закону України «Про відходи», — зауважив Устин Мальцев.

Дана стаття передбачає заборону захоронення неперероблених побутових відходів, і тому необхідно невідкладно вирішувати питання будівництва відповідного заводу.

Слід зазначити, що відповідальними за утримання й фінансування міського сміттєзвалища є Департамент житлово-комунального господарства міської ради і наразі Херсонська міська рада ігнорує вимогу Закону України «Про відходи». Саме тому буде проведено екологічну експертизу території звалища для перевірки її відповідності нормам та вимогам чинного природоохоронного законодавства.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *