Эксперт о желании Мангера контролировать децентрализацию

На своей странице в социальной сети руководитель Херсонского Офиса реформ, который занимается продвижением реформы децентрализации в области Оксана Силюкова поделилась своими впечатлениями о последней сессии облсовета. На заседании, напомним, депутаты решили создать контрольную комиссию по изучению перспективного плана объединения громад.

Однако эксперт Офиса реформ узнала о сессии и повестке дня уже по факту. На заседание ее никто не пригласил, потому, как она сама призналась, наблюдать за происходящим ей пришлось по он-лайн трансляции. «Попасть на заседание сессии после смены руководства почти невозможно. Аргумент «Вас не приглашали» касается также руководителей структурных подразделений областной государственной администрации. Такого не помню за последние 14 лет. Открытость в действии!» — написала Оксана Силюкова .

Также она прокомментировала сам проект решения о комиссии, за который проголосовали депутаты: «З виступів депутатів обласної ради, які довелося слухати онлайн, більш за все здивували цитати про «контроль добровільності об’єднання територіальних громад» (це я про функції комісії, якщо ви не зрозуміли), про те, що «кожний голова райради, голова сільради повинен мати до кого звернутися за допомогою…. в тому числі в підготовці необхідних документів» (дуже цікаво, як депутати збираються це робити фактично та ще протягом 4 місяців), враховуючи, що вся інформація зосереджена в Департаменті економічного розвитку ОДА та Офісі реформ), та про те, що «до того, хто об’єднався, ми вже втручатися не будемо, наше завдання – проконтролювати роботу щодо об’єднання в тих громадах, які збираються це робити».

Але більш всього вразив загальний настрій ініціаторів створення зазначеної комісії – таке враження, що з 2015 року нічого не робилося в області, а зараз нарешті прийдуть ті, хто виведе реформування на новий рівень. Звернення голови обласної державної адміністрації та заступника голови, на яких покладено відповідальність за впровадження реформ в області (ст.7 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»), ніхто, здається, не чує. Незважаючи на те, що за безпосереднім керівництвом цих двох відповідальних осіб, власне кажучи, реформу в області було зрушено з місця.

Й саме завдяки їм 11 об’єднаних громад у грудні йдуть на перші вибори. Шановні, ви взагалі розумієте, за що беретесь? Чи вважаєте, що це дуже легко?

Це щоденна кропітка досить складна робота кількох людей, які вивчають ці питання не перший рік. Реформа багатопрофільна, стосується всіх сфер суспільного життя. Чи бажання контролювати процес сильніше?».

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *