Естонія зацікавилась Херсонщиною

Вчора, 17 листопада, в облдержадміністрації відбулася зустріч першого заступника голови обласної державної адміністрації Валентини Січової та керівництва ОДА з Надзвичайним та Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні паном Ґертом Антсу.

Естонська делегація завітала з робочим візитом на Херсонщину для того, щоб познайомитися з керівництвом обласної державної адміністрації, ознайомитися з політичною, безпековою та економічною ситуацією в та оглянути можливості для подальшого розвитку міжнародного співробітництва.

Спілкуючись, Валентина Січова зазначила про те, що Україна й Естонська Республіка свого часу розвиваються за схожою програмою, тому хочеться набути додаткового досвіду від країни, яка вже пройшла ті етапи становлення суверенної держави й суспільства, якими сьогодні прямує України.

img_20161117_151426

В ході такого обговорення в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Олександр Адамчик попросив поділитися досвідом запровадження реформи децентралізації в Естонській Республіці, на що Пан Ґерт Антсу зазначив:

«Процес децентралізації пройшов майже 20 років назад і сьогодні громадяни вже звикли до того, що соціальними питаннями опікується не уряд держави, а самі люди. Децентралізація призведе до позитивних зрушень і в Україні».

Резюмуючи про розвинені сфери життєдіяльності Херсонщини, керівники обласної державної адміністрації особливу увагу звернули на діяльність в агропромисловому комплексі, розвитку промисловості, а саме наявності й активній роботі єдиного в Україні заводу, який займається виготовленням сільськогосподарських комбайнів, – Херсонського машинобудівного заводу. Також Олександр Адамчик особливу увагу звернув на зацікавленість інвесторів у придбанні й експортуванні овочевої продукції, адже за сьогоднішніми стандартами українські овочі в Європі вважаються органічними.

img_20161117_151518

З приводу обороноздатності Херсонської області поінформували про те, що на минулих вихідних завершилися планові навчання загонів територіальної оборони, до лав яких увійшли майже 5 тисяч мешканців з різних районів області. Це свідчить про те, що безпека й спокій мешканців Херсонщини у критичних ситуаціях охоронятимуться підготовленими військовослужбовцями й військовозобов`язаними просто на місцях.

Не могли не презентувати потенціал Херсонщини, де висвітлили як найцікавіші туристичні куточки області, так й існуючі промислові парки, які можуть бути цікавими для іноземних інвесторів.

Валентина Січова й Ґерт Антсу домовилися про більш тісне співробітництво й можливість запропонувати цікаві варіанти для вкладу коштів зі сторони естонських бізнесменів, адже Херсонщина – багатогранний регіон, який може зацікавити партнерів як у плані туристичної галузі, так і в промисловому, аграрному й підприємницькому напрямках.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *