Генеральна прокуратура України підключиться до перевірки комунальних підприємств

Під час засідання колегії ОДА, 26 липня, голова облради Андрій Путілов повідомив про те, що до перевірки комунальних підприємств в усіх областях підключиться Генеральна прокуратура України.

Як прокоментував Андрій Путілов, коли в обласній раді розпочалася робота щодо аналізу діяльності комунальних закладів обласної ради, виникло безліч питань, адже раніше ніхто цим не займався. «Раніше працювали так: скільки коштів директор комунального підприємства запросив, стільки йому і надавали. Ніхто не аналізував і не перевіряв, куди витрачаються ці кошти. Ніхто не займався питаннями енергоефективності», — відзначив голова облради.

Голова облради впевнений, що зараз той час, коли потрібно чітко розуміти та контролювати, куди витрачаються бюджетні кошти. Саме це завдання і поставили депутати обласної ради перед «Агенцією розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад Херсонської області» обласної ради за створення якої проголосували на сесії обласної ради 21 січня 2016 року.

Крім того, голова облради пропонує громадськості долучатися до процесу контролю за витрачанням бюджетних коштів. «Зараз Херсонщина отримає значні кошти на розвиток інфраструктури , тому важливо, щоб гроші платників податків витрачалися ефективно», — підкреслив Андрій Путілов.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко ініціював всеукраїнську перевірку комунальних підприємств щодо відмивання державних коштів.

«Окреме питання, яке я ставлю для всіх областей – перевірка бюджетних коштів, які надходять на територію області: дороги, лікарні, школи. Всі надані кошти мають бути перевірені на предмет вимивання коштів через фіктивні структури», — відзначив Юрій Луценко.

«По всім областям я готую інструктивний лист. У найшвидший термін, за півтора місяці, необхідно перевірити функціонування всіх обласних водоканалів, теплокомуненерго, газових держорганізацій на предмет наявності співпраці з фіктивними структурами, через які вимиваються, по нашим оцінкам, від 20 до 30% собівартості наданих послуг. У деяких областях до 40%»», — повідомив Генпрокурор.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *