Голова облради — про «золоті жили» Херсонщини

Голова облради Андрій Путілов прокоментував дискусійні питання, що обговорювались сьогодні на колегії ОДА.
«Сьогодні голова ОДА Андрій Гордєєв провів першу колегію – провів дуже ефективно. Ставилися актуальні питання для Херсонщини – підготовка до курортного сезону, стан доріг, виконання бюджету», — каже голова обласної ради Андрій Путілов. «Буда активна дискусія, до неї долучалися депутати обласної ради», — відзначив голова облради.

Путілов прокоментував важливе для селян питання, яке теж обговорили під час колегії — закупівельна ціна на молоко. «Моя позиція однозначна – ми будуємо європейську країну з ринковою економікою, тому я противник адміністративного втручання в ціноутворення. Єдиний інструмент – підключати Антимонопольний комітет, створювати конкурентне середовище, щоб було два, три, чотири споживача того самого молока. І це дасть можливість підняти ціну на молоко», — каже голова обласної ради.

Він нагадав, що у минулому році була зворотня ситуація. «До мене зверталися заводи, що виробляють молоко з іншими питаннями», — відзначив Андрій Путілов. Тоді заводи-виробники підтримали блокаду Криму, бо казали, що молоко від селян «йде» у Крим, його ціна була значно вища, ніж могли запропонувати закупівельники. «Їм нерентабельно було закупляти молоко», — розповів А.Путілов. Тому створення балансу – конкурентного середовища – дасть можливість створити умови для того, щоб і заводам було рентабельно працювати і закупівельна ціна влаштовувала сільгоспвиробників, каже голова облради.

Що стосується питання стану доріг, то стоїть завдання до 15 червня привести всі дороги у порядок. «Перш за все, дороги, що ведуть до моря. Херсонщина – курортна зона і дуже велика кількість мешканців мають з цього прибуток. Це не тільки пляжі – це і продукти харчування, транспортна інфраструктура, заправки. За рахунок цього наповнюються місцеві бюджети. Тому створення якісних доріг дасть можливість збільшити кількість туристів та популяризувати Херсонщину. Щоб наступного року ще більше туристів приїхало у наш регіон», — каже голова облради.
Також піднімалося питання наповнення бюджету, ставилися питання: які райони справляються, які ні. Як не дивно, ті райони, які є «золотими жилами» Херсонщини – Голопристанський район, Скадовський район, Генічеський район – вони в цьому питанні є проблемними. «Фактично, вони звикли бути у якості жебраків: дайте нам грошей на школи, садочки, лікарні. А заробляти гроші самі не навчились.

Тому сьогодні стоїть правильно питання: давайте використовувати власні ресурси. Сьогодні фінансова децентралізація, кошти залишаються на місцях, у місцевих бюджетах», — нагадав голова облради. Тому райони повинні займатися легалізацією робочих місць, контролювати роботу заправок, що наповнювалися місцеві бюджети.

«Але влада на місцях звикла просто гроші просити – так набагато легше. Ми повинні ці стереотипи ламати, — коментує голова облради. — Досить ходити з протягнутою рукою – треба вчитися заробляти».

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *