Херсонець відзначив 100-річчя

23 лютого виповнилося 100 років мешканцю Херсона Олексію Сергійовичу Склярову.

Олексій Сергійович народився у слободі Семенівка Калачеєвського району Воронежської області у сільській родині. Мав двох братів та сестру. Рано втратив батька.

У 1937 році закінчив педагогічне училище у м.Павловськ Вороніжської області. До 1939 року працював вчителем, а згодом директором неповної середньої школи на хуторі Штейнгард Ростовської області.

Із червня 1941 року служив у складі 415 стрілецького полка 185 стрілецької дивізії на Калінінському фронті.

Із квітня 1943 по травень 1945 року займав посаду начальника 4 відділу штаба 93 стрілецької дивізії на Калінінському та 3-му Українському фронтах.

У складі зазначеної дивізії брав участь у бойових діях у визволенні м.Зіньков, м.Миргород (дивізії присвоєно звання «Миргородська»), у форсуванні річок: Дніпро, Ю.Буг, Дністер, визволенні м.Бендери, форсуванні річки Дунай, визволенні Югославії, брав участь у бойових діях за м.Будапешт.

Має державні нагороди: 2 Ордени Вітчизняної війни ІІ ступеню, 2 Ордени Червоної Зірки, Орден Богдана Хмельницького, а також 6 бойових медалей, 8 подяк від головного командування за успішні бойові дії.

Після закінчення Другої світової війни займав посаду начальника відділу кадрів у Закавказькому, Таврійському військових округах. У 1961 році вийшов на пенсію. З 1956 по 1961 роки займав одну із посад у Херсонському військовому комісаріаті.

З 1961 року працював інструктором по організаційній роботі, а згодом — головою спортивного товариства «Спартак». У 1980 році вийшов на пенсію.

Дружина Олексія Івановича у період 1941-1945 років була військовим лікарем, а пізніше — працювала хірургом у лікарні Водників (міській клінічній лікарні ім.Є.Є.Карабелеша), померла у 2012 році.

Олексій Сергійович має двох онуків та двох правнуків.

На сьогодні, за інформацією управління соціальної політики міської ради, у Херсоні мешкає 12 осіб, яким виповнилося 100 та більше.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *