Херсонщина долучилася до проекту з енергоефективності

12 червня у Херсонській обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч заступника голови ОДА Сергія Тригуба з менеджером проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) Світланою Тімшиною та координатором проекту в Херсонській області Есмою Умеровою.

Присутні, серед яких також були керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, обговорили можливості співпраці в рамках реалізації даного проекту, що діятиме до вересня 2020 року по всій країні.

За словами Світлани Тімшиної, проект «HOUSES» покликаний допомогти створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також сприяти зміцненню потенціалу новостворених та вже існуючих ОСББ. Передбачено ряд тренінгів та консультацій для громадськості, присвячених новому законодавству у сфері енергоефективності, програмам Фонду енергоефективності та механізмам фінансування, які він пропонує. Крім того, в рамках проекту буде проводено серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

Сергій Тригуб подякував представникам проекту за їхню ініціативу та наголосив, що Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ОДА здійснює активну роботу в напрямку запровадження енергоефективності в області, зокрема реалізації проекту «HOUSES».

«Ми приділяємо велику увагу питанню енергоефективності. Розпочато роботу з інформування громад області про даний проект, його цілі, завдання і перспективи співробітництва. Адже чим раніше мешканці багатоквартирних будинків усвідомлять необхідність своєї безпосередньої участі в управлінні будинками, тим швидше вони зможуть створити комфортні умови для спільного проживання. Ми надаватимемо підтримку в реалізації проекту і надалі, адже впевнені, що енергоефективність – шлях до подолання кризи», — відзначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Тригуб.

Так, з початку 2019 року в Херсонській області проведено 22 інформаційні сесії, з яких 7 — у містах (крім Таврійська і Берислава), 9 — в селищах міського типу (районних центрах), 6 — в селах, на території яких є багатоквартирні будинки. Організовано тренінги для вже існуючих ОСББ, а також для ініціативних груп, зацікавлених у їх створенні.

Заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Іван Чорний наголосив, що питання енергоефективності є вкрай актуальним, тому ініціативи щодо її впровадження будуть підтримані.

У свою чергу, представник проекту Світлана Тімшина подякувала місцевій владі за розуміння важливості енергоефективності та підтримку обраного державою шляху до енергонезалежності: «Житлово-комунальний сектор здійснює безпосередній вплив на якість умов життя мільйонів українців. А такі заходи сприятимуть позитивним змінам в споживанні енергії та підсилять енергетичну незалежність країни».

Share Button