Херсонщина долучилася до Всесвітнього дня вишиванки

Сьогодні проходить Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Датою його проведення є третій четвер травня.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного і позбавлене політичного забарвлення. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

У цей день організовують цікаві конкурси у мережі, наприклад, “Найкраща вишиванка” або “Найкраще фото” у вишиванці. У 2015 році була започаткована акція “Подаруй вишиванку захиснику”, яка набула світових масштабів – у ній взяло участь близько 50 країн світу. Вишиванки передали бійцям АТО, які брали участь в бойових діях на Донбасі.

Цьогоріч Херсонщина долучилася до акції «Народжений у вишиванці». За ініціативи голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва до усіх пологових будинків області передано комплекти вишитих сорочечок для народжених немовлят.

Цього року так співпало, що Всесвітній день вишиванки припав на 18 травня День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У зв’язку з цим представник оргкомітету Всесвітнього дня вишиванки Олександр Ткачук у своєму аккаунті на Фейсбуці зробив заяву, що учасники акції висловлюють повну солідарність та підтримку кримськотатарському народу у пам’яті про його трагедію та сучасну боротьбу за свої права на окупованій території. Проте оскільки урочисті заходи були заплановані заздалегідь, тому вони відмінятися не будуть, але при їх проведені буде вшановано трагедію кримськотатарського народу.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *