Херсонщина й Молдова домовились про співпрацю

Вчора, 16 червня, в ОДА відбулась зустріч голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні паном Русланом Болбочан.

Під час зустрічі обговорили перспективи налагодження співробітництва в економічній, інвестиційній та туристичній сферах.

Руслан Болбочан зауважив, що зацікавлений у створенні тристороннього союзу Молдови, Румунії та України:

«Ми маємо спільний вектор розвитку – євроінтеграція. Наші країни об`єднує Чорне море й 1222 км спільного кордону, тому ми повинні використати ці ресурси з користю. Співпрацюючи, будемо, перш за все, створювати дорожню інфраструктуру, налагоджувати взаємовідносини у туристичній сфері та вирішувати питання внутрішньої безпеки».

DSC_0112

Керівник області Андрій Гордєєв підтримав Посла Республіки Молдова у його намірах і зауважив про те, що вже є налагоджені контакти з представниками молдавських банків, які зараз вирішують, у що інвестувати власні кошти.

«Херсонщина як причорноморський регіон може стати вигідним майданчиком для інвестицій. Ми розуміємо, що для представників бізнесу вкрай важлива розвинена інфраструктура території, на якій вони планують розпочинати підприємницьку діяльність. Саме тому сьогодні на Херсонщині активно ремонтуються дороги, регулярно відбуваються перевірки щодо легалізації бізнесу, інспектуються усі промислові підприємства», – розповів Андрій Гордєєв.

Також обговорили доцільність обміну управлінським досвідом та створення програми обміну студентами.

DSC_0086

Голова ОДА зазначив, що ми пишаємося нашою Херсонською державною морською академією, яка є однією з найкращих у світі. Також Андрій Гордєєв підкреслив те, що в області дуже розвинене вивчення ІТ-технологій і зараз проводиться ґрунтовна робота із створення своєрідного кластеру, де молодь співпрацюватиме з іноземними компаніями, просуваючи ІТ-продукти на світовому ринку.

У ході зустрічі також звернули увагу на те, що потрібно налагодити стосунки між молдовським і херсонським сектором туризму, тому що більшість громадян Молдови навіть не представляють, який туристичний потенціал має Херсонщина, курорти якої можуть конкурувати зі всесвітньо відомими місцями відпочинку й оздоровлення.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *