Херсонщина серед лідерів з реалізації проекту iGov

Ще одним кроком на шляху України до європейських цінностей є проведення реформ в галузі державних послуг. Зокрема в частині забезпечення їх прозорості та відповідно унеможливлення корупції. З цією метою волонтерами поширюється проект iGov або інтернет врядування. Цей проект реалізовано силами та коштами волонтерів і справою професійної честі влади стало долучення до нього. В Україні він підтримується усіма ключовими органами влади країни. Як центральними – Адміністрація Президента України, Кабмінет Міністрів України, так і обласними державними адміністраціями.

Херсонська область є однією з лідерів запровадження цієї послуги-реформи в нашій державі.

Основна місія проекту полягає в наданні допомоги державним органам у переведенні послуг, які вони надають, в електронну форму. Що характерно, цей процес не потребує від цих органів жодних фінансових затрат чи зобов’язань, а потребує лише сприяння та організаційної підтримки.

Основою проекту iGov є порталу державних послуг igov.org.ua, на якому у різних регіонах реалізовано вже більше 180 державних послуг в електронній формі.

В Херсонській області наразі за проектом iGov доступно 78 послуг державних органів в онлайн режимі. Серед них зокрема такі важливі як отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, отримання закордонного паспорта та багато інших, запит на отримання публічної інформації. Також можна надати звернення до голови облдержадміністрації, міського та голови районної у місті ради, народного депутата тощо.

Серед переваг, які надає iGov для жителів області це відсутність потреби добиратися до обласного чи районного центру, а потім стояння в чергах під кабінетами чиновників для отримання послуг від органів влади. Таким чином вони зберігають свій час та нерви, а також це унеможливлює вимагання хабарів, бо комп’ютеру хабаря не дасиш.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *