Херсонщині не вистачає коштів на інсулін

Вже наприкінці літа близько шести тисяч хворих на діабет мешканців Херсонщини можуть залишитися без життєво необхідного їм інсуліну за бюджетні гроші. Раніше кошти на відшкодування його вартості виділяли з державного бюджету централізовано, а закупівлею препаратів займався Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації.  Для вагітних і дітей зазвичай брали імпортні інсуліни, для інших категорій пацієнтів – вітчизняні.

Але з поточного року визначають, скільки та яких інсулінів потрібно, саме в районах області, згідно запитів хворих. Хворі ж дружно віддали перевагу краще очищеним, але й дорожчим імпортним лікам. Як наслідок, на інсулін для діабетиків на 2019-й рік передбачили двадцять мільйонів гривень, а потрібно виявилося на десять мільйонів більше. Отже, наявні гроші закінчаться у серпні-вересні, а як бути далі – ніхто не знає.

Директор Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА Віктор Короленко розповів автору цих рядків, що вже підготував звернення до МОЗ України із проханням збільшити держбюджетне фінансування на оплату інсуліну для хворих на діабет. Але відповіді на запит наразі немає, і невідомо, якою вона буде. До того ж, незабаром такі закупівлі мають передати у відання Національної служби здоров’я. 

Джерело

Share Button