Херсонщині може не вистачити коштів на інсулін

16 квітня в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася нарада для головних лікарів центральних районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги і міських лікарень щодо проблемних питань галузі охорони здоров’я.

У нараді взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь, який озвучив проблему із забезпеченням інсуліном:

У світі компенсація коштів по програмі забезпечення інсулінами хворих на цукровий діабет відбувається за дуже чіткими правилами: є верхня межа по вартості, яка компенсується державою. У нас відбулося переведення з дешевих інсулінів на дорогі, з вітчизняних на імпортні. Це явище носить системний хворобливий характер по всій Україні і не залишилося непомітним для правоохоронних органів. Прогнозуючи ситуацію, розуміємо, що нам в області буде не вистачати близько 15 млн. грн.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Короленка, щороку потреба в інсулінах була в межах 20 млн. грн, а за поданими заявками на 2019 рік потрібно 35 млн. грн.

Якщо сесія підтримає, з обласного бюджету будуть виділені 5 млн. грн на забезпечення інсулінами. Ці кошти ми розподілимо по районах відповідно до реєстрів, але більше коштів не буде, — зауважив Віктор Короленко.

У реєстрі області 6 097 хворих на цукровий діабет, середня вартість лікування одного хворого складає 510 грн. В області зафіксовано випадки, коли рецепт на інсулін видається пацієнту, якого в реєстрі немає.

Як зазначила головний експерт Департаменту з педіатрії Тетяна Карчевич, неправильно здійснюється переведення з одного виду інсуліну на інший: це можна робити лише після стаціонарного лікування і за умови, якщо є побічна дія на лікування або ліки не допомагають. Тому головні лікарі отримали завдання директора Департаменту переглянути і відкоригувати ведення реєстрів, періодичність виписки рецептів і вартість відшкодувань.

Источник

Share Button