Херсонська облрада розглянула питання утримання військових

Крім сесійних питань, ще близько 30 листів та звернень розглянули депутати обласної ради на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, що пройшло 11 березня. У засіданні та обговоренні бюджетних питань взяла участь заступник голови облради Оксана Рукавішнікова.
Для зручності громадян, керівників організацій та підприємств, військових та прикордонників, що звернулися до обласної ради, члени постійної депутатської комісії, на пропозицію голови комісії Василя Федіна, в першу чергу розглянули ці питання. Серед них – питання оборони.

«На забезпечення підрозділів загонів оборони та рот охорони необхідно закласти зброю та боєприпаси. Складів в частинах, які у нас дислокуються, для зберігання такого обсягу зброї та боєприпасів, наразі немає. Є приміщення, яке потребує ремонту. У 2015 році на це сховище військової частини було виділено обласною радою 48 тисяч гривень на дах, ми його зробили», — повідомив під час розгляду питання «Про лист Херсонського обласного військового комісаріату стосовно виділення коштів військовій частині» обласний військовий комісар Сергій Кока.
«Зараз я звернувся до голови облдержадміністрації, облради, звертаюсь до бюджетної комісії з проханням розглянути питання про виділення коштів для встановлення на цьому сховищі охоронної сигналізації, пожежної сигналізації, двох металевих воріт, для того, щоб могли відремонтувати сховище і закласти зброю на загони оборони і роти охорони області. На це потрібно 132 тисячі 973 гривні», — розповів обласний військовий комісар.

Таке приміщення необхідне, відзначив у своєму коментарі Микола Ставицький, радник голови обласної ради з питань оборони та надзвичайних ситуацій. Він повідомив, що раніше під час навчань роти територіальної оборони області зброю брали у військових частинах. «Зараз оборона розвивається і це вже буде штатна зброя саме цього територіального загону», — повідомив радник голови облради.
Сергій Кока також звернувся під час засідання профільної комісії до депутатів щодо виділення 150 тисяч гривень на фінансування потреб обласного військового комісаріату. «Поки що мобілізації немає, а розгорнуте питання щодо призову на контрактну службу, весняного призову 2016 року, набору офіцерів запасу, військово-патріотичної роботи. Тому ми просимо виділити кошти для того, щоб виготовляти документацію, на транспортні витрати, рекламну продукцію, на пропагування контрактної служби», — розповів С.Кока.

«Нам необхідно розвивати контрактну службу. Це дуже важливе питання для Херсонщини. Треба пропагувати, це нормальна практика», — підтримав обласного військового комісара голова комісії.

«Рядовий зараз отримує грошову винагороду мінімум 7 тисяч гривень, — відзначив обласний військовий комісар. – За місяць ми вже призвали 231 людину». Ще 160 чоловік виявили бажання йти на службу за контрактом. Ці люди свідомо йдуть служити – підкреслив Кока. Якщо план буде виконано на 70-80 відсотків, питання мобілізації на даний момент не стоятиме.
Депутати підтримали ці два питання одноголосно.

З листом щодо матеріальної допомоги до депутатів також звернувся Херсонський зональний відділ Військової служби правопорядку. Як поінформував начальник зонального відділу Микола Пацан, їм необхідні кошти на придбання алкотестера, двох металошукачів та меблів. «Алкотестер необхідний для того, щоб військовослужбовців з ознаками алкогольного сп’яніння не возити на огляд постійно в денний час в диспансер. А металошукач: коли патруль на залізничного чи автовокзалі підходить до військовослужбовця, для того, щоб той не вивертав кишені, речі, а коли «задзвенить» — дістав та показав, що у нього там є», — пояснив М.Пацан.

За його словами, кошти на меблі зональному відділенню Міноборони не виділяються, є потреба у капітальному ремонті приміщення, що орендується.

У ході обговорення питання депутати підкреслили, що питання правопорядку та дисципліни серед військовослужбовців завжди є актуальним, тому проголосували за виділення на алкотестер та металошукачі 5 тисяч гривень. «Треба допомогти», — підсумувала депутат Любов Глоба.

Що ж стосується 18 тисяч гривень на меблі, то виділення цих коштів депутати обласної ради не підтримали – надто багато важливих соціальних питань в області потребують нагального вирішення.

Також депутати розглянули лист Херсонського прикордонного загону Азово-Чорноморського регіонального управління стосовно виділення коштів на закупівлю та встановлення системи оптико-електронного спостереження.

«Опрацьовано попередній проект розташування камер відеоспостереження для прикриття узбережжя Чорного моря. Попередня сума – 1 млн гривень. Ми зверталися в облдержадміністрацію, створили спільну комісію», — пояснив Валерій Падитель, перший заступник начальника Херсонського прикордонного загону.

Депутати прийняли рішення з’ясувати, з яким саме джерел можна профінансувати встановлення системи оптико-електронного спостереження, чи можливе співфінансування з залученням місцевих бюджетів та Державного бюджету.

Адже це надто значна сума для обласного бюджету. Заступник голови профільної комісії Марина Чернишова звернула увагу на необхідність звернутися для залучення коштів в районні та сільські ради тих населених пунктів, що розташовані на узбережжі Чорного моря. Також депутати рекомендували лобіювати питання через народних депутатів для виділення коштів з Державного бюджету. «Це державна програма, тому вона повинна бути профінансована державою», — відзначив депутат Сергій Бородаєвко.

Його колега Віктор Помазнюк також підкреслив, що є нагальні проблеми військових, зокрема ті, що стосуються умов проживання, які треба вирішувати на рівні області в першу чергу. На думку депутата Олександра Шумея, необхідно розглянути це питання також на Раді оборони області.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *