Херсонські ЗМІ: проблеми Херсонської ТЕЦ виникли через борги населення

Проблеми Херсонської ТЕЦ виникли через занижені тарифи та неплатежі населення. Про це 12 листопада заявив під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій теперішній керівник підприємства Віктор Судак, передає видання «ПІК» з посиланням на офіційний сайт мерії.

«За словами нинішнього керівника ТЕЦ Віктора Судака, проблеми підприємства зумовлені багаторічними заниженими тарифами на теплопостачання від ТЕЦ», — йдеться у повідомленні.

«Виник борг від населення у розмірі 61 млн.грн., заборгованість підприємства перед НАК «Нафтогаз України» та, внаслідок цього, відсутність лімітів на газ», — повідомили у мерії. Як повідомляли у мерії, у 2016 році майже 60% наявної заборгованості державної Херсонської ТЕЦ за спожитий цим підприємством природний газ становили штрафи і пені.

«Ситуація по боргах. Державне підприємство Херсонська ТЕЦ — борг за спожитий газ 37 млн гривень. Із них 15 млн це саме борг за спожитий газ, а 22 млн — штрафи і пені», розповів тоді міський голова Володиимр Миколаєнко.

За його словами, ці штрафи і пені «нараховані за те, що держава різницю в тарифах не відшкодувала». Вартість послуг на теплопостачання міського комунального підприємства «Херсонтеплоенерго» в опалювальному сезоні 2015-2016 років становила понад 14 гривень за 1 кв. метр житлової площі, а Херсонської ТЕЦ — понад 22 гривні за 1 кв. метр. ПАТ «Херсонська ТЕЦ» є найбільшим теплогенеруючим підприємством Херсона і обігріває половину міста.

Обладнання на Херсонській теплоелектроцентралі зношене, а проведений ще у 2009 році енергоаудит тепломереж Херсонської ТЕЦ показав, що на той час 54% цих трубопроводів вже не мали запасу робочого ресурсу для подальшої їх експлуатації.

Share Button