Херсонцям нагадають про легендарний корабель

Із 25 жовтня у Херсоні проходитимуть Дні «Товариша-Горх Фока» -легендарного вітрильника, який продовжує залишатися одним з символів міста. У цей час на різних майданчиках міста заплановано проведення низки подій.

25 жовтня – пленер з «Товаришем», набережна, пр.Ушакова. Початок о 12-00. Орієнтовна тривалість заходу – 3 години.

Пленер з «Товаришем» – це спільний проект Херсонського відділення Соціологічної асоціації України та Навчально-естетичного комплексу “Художня школа” (м.Херсон). Пленер становить собою перформанс, присвячений періоду, коли місцем приписки “Товариша” був порт Херсон. Перформанс проходитиме на пірсі, де перебував вітрильник, коли він знаходився в Херсоні. Заходу передував тижневий воркшоп в Художній школі, під час якого учні школи ознайомлювалися з історією “Товариша-Горх Фока” та такими жанрами сучасного мистецтва, як перформанс і гепенінг. Куратори перформансу – Микола Гоманюк і Ганна Файнштейн.

28 жовтня – конференція і круглий стіл КУЛЬТУРНИЙ, ТУРИСТИЧНИЙ ТА ПОЛІТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ІСТОРИЧНОЇ СПАДЩИНИ БАРКА «ТОВАРИШ-ГОРХ ФОК», конференц-зал «Конгрес», вул.Ярослава Мудрого, 7. Початок об 11.00. Тривалість заходу – 3 години.

Із 28 жовтня – виставка «Мій друг ”Товариш”», галерея ”Синій” кіт, вул.Потьомкінська, 18. Відкриття виставки – 28 жовтня о 16.00. Виставка триватиме один тиждень.

На виставці будуть представлені роботи-рефлексії херсонських художників Максима Афанасьєва, Олени Афанасьєвої, Станіслава Волязловського, Миколи Гоманюка, Олександра Жуковського, В’ячеслава Машницького, Лукаша Наласковського на теми пам’яті, культури пам’яті й історії “Товариша-Горх Фока”. Жанр робіт – живопис, графіка, інсталяція, фото і відео. Спеціально до вистави було зроблено відео-арт – віртуальну екскурсію по музею “Горх Фок-І” у місті Штральзунд (Німеччина).

Також на виставці будуть представлятися роботи учнів Художньої школи, зроблені під час пленеру та відеозапис перформансу«Пленер з «Товаришем». Частина живописних робіт виставки представляються у публічному просторі міста Херсон у вигляді білбродів, що суттєво розширює її аудиторію.

Усі заходи проводяться Херсонським обласним відділенням Соціологічної асоціації України за підтримки Goethe-Institut у рамках програми «Культурно-освітня академія» в рамках проекту “Спільний товариш”. Проект фокусується на концептуалізації та формуванні культури пам’яті та діалогу стосовно до спільного україно-німецького історичного спадку, який уособлюється барком “Товариш-Горх Фок”.

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *