ХОДА призначила на високу посаду раніше судиму людину

У Нововоронцовській райдержадміністрації Херсонщини призначили нового першого заступника голови райдержадміністрації. Ним став колишній генеральний директор малого підприємства «Таврія» Віктор Білан. Про це призначення більшість підконтрольних місцевій владі медіа скромно промовчали. І не тільки: за три тижні після цієї події автор зайшов на сайти Херсонської облдержадміністрації на Нововоронцовської РДА.

Біографії голови РДА Василя Титаренко та його заступниці Наталії Литовченко там були наявні. А от життєпис пана Білана на обох сайтах чомусь був відсутнім.  Але чому ж уникають її оприлюднення?

Відповідь на це питання знаходимо на іншому відкритому ресурсі із багатозначною назвою – Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Це офіційний сайт Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). І тут про громадянина і гендиректора МПП «Таврія» Білана Віктора Степановича сказано, що суд Високопільського району Херсонської області ще 18 червня 2013 року визнав його винним «у зловживанні владою або службовим становищем» (дивись скрін шот). Підсудному тоді призначили покарання, не пов’язане з позбавленням волі, оскільки цей злочин у нас не вважається тяжким.

ХОДА призначила на високу посаду раніше судиму людину

Звісно, вже пройшло багато часу, і судимість пана Білана вважається «погашеною». Тобто формально від перед законом чистий. Але сам факт злочину нікуди не подівся, тому призначення нового першого заступника голови РДА просто шокувало мешканців Нововоронцовки. Особливо тих, хто працював у відкритому акціонерному товаристві «Нововоронцовська харчосмакова фабрика» (її акції колись викупило мале підприємство «Таврія», створивши аж цілий холдинг). Вони чудово пам’ятають, як їх, примушували брати непотрібні кредити – цілими автобусами до банків вивозили.

Цю скандальну новину тоді оприлюднила обласна преса. Та й прес-служба прокуратури Херсонщини повідомляла про борги із зарплати перед працівниками підприємства, які перевищували півмільйона тоді ще не таких знецінених гривень.

От люди й дивуються: чому владі виявився конче потрібен чиновник із таким «непересічним» досвідом – кращих не знайшлося? І не варто гадати, що голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв та очільник Нововоронцовської РДА Василь Титаренко нічого не відали про такі скандальні подробиці біографії Віктора Білана. Адже кандидат на держслужбу обов’язково проходить спеціальну перевірку за участю СБУ та поліції, в ході якої з’ясовують, чи конфліктував він із законом, чи наявна судимість (нехай і «погашена»).  В ході узгодження кандидатури і Андрій Гордєєв, і Василь Титаренко мали бути про неї поінформовані. Але призначення, тим не менш, відбулося.

Хоча насправді чому тут дивуватися? Корупційні скандали в Україні вибухають один за одним, причому на всіх щаблях влади. Друг Президента Петра Порошенка, котрий обіймав відповідальну посаду в Раді національної безпеки та оборони, звинувачують у причетності через сина до контрабандних закупівель у Росії військової техніки та перепродажі її на підприємства «Укроборонпрому» з чималим «наваром» у сотні мільйонів гривень. Високопосадовців з числа обласної «еліти» на Херсонщині підозрюють у організації убивства на замовлення активістки Катерини Гандзюк. То чому б не потрапити до такої теплої компанії і першому заступнику райдержадміністрації із «погашеною» судимістю? Либонь, ці «слуги народу» одне одного варті. У народі в таких випадках слушно кажуть: «Яке йшло, такого й здибало».

Джерело

Share Button