Іран зацікавлений у співпраці з аграріями Херсонщини

21 липня, керівництво обласної державної адміністрації зустрілося з іранською делегацією з провінції Ісфахан, а саме: з членами Комітету агропромислового комплексу цієї провінції панами Ахмадрезом Хемматі та Мохаммедом Садегхи, віце-генеральним секретарем Ісфаханської палати торгівлі, промисловості, шахт і сільського господарства Махмудрезом Агхаребпарастом для того, щоб обговорити можливості майбутньої співпраці у Херсонській області.

Під час зустрічі в. о. заступника голови обласної адміністрації Дмитро Бутрій розповів гостям про існуючі інвестиційні проекти, які реалізовуватимуться в області за рахунок Державного фонду регіонального розвитку та співфінансуванні з місцевих бюджетів.

«Ми плануємо реалізувати всі проекти на території Херсонщини, мінімізувавши бюрократичну складову, особливо для представників іноземного бізнесу, адже розуміємо відмінність документації під час оформлення підприємницької діяльності», – зазначив Дмитро Бутрій.

IMG_2946

Делегацію з Ірану особливо зацікавила співпраця з Херсонщиною в агропромисловій галузі, тому директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Паливода презентував гостям сільськогосподарський потенціал області, показавши поля, зрошувальні канали й хід проведення робіт зі збору зернових.

Махмудрез Агхаребпараст зауважив, що на сьогодні в Херсонській області багато іранських бізнесменів займаються підприємницькою діяльністю і задоволені її результатами, адже відчувають потужність сільськогосподарської галузі.

«Зараз ведуться перемовини щодо співпраці з Херсонщиною і залучення додаткових для області інвестицій. Ми зацікавлені у налагодженні експортних перевезень товарів до Ірану», – зазначив Махмудрез Агхаребпараст і запевнив, що провінція Ісфахан сподівається на взаємовигідну співпрацю.

IMG_2953

Разом з тим, іранські гості звернули увагу, що вкрай важливо вивчити особливості митного контролю й транспортування товарів закордон з можливістю прямого перевезення з України в Іран.

Делегати також відзначили якість сільгосптехніки на полях Херсонщини й серйозно зацікавилися у створенні підприємств саме у галузі сільського господарства.

Іранці висловили бажання якнайшвидше отримати протокол про співпрацю у галузі сільського господарства між двома країнами. Адже, як зазначив Мохаммед Садегхи, якщо вже є угода про співпрацю України та Ірану, можна підписати й угоду про співпрацю між Херсонською областю і провінцією Ісфахан.

IMG_2992

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *