Керівник Департаменту освіти про результати ЗНО

Про перші результати проведення цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання на Херсонщині йшлося під час прес-конференції.

У нинішньому році на Херсонщині ЗНО склали 8894 особи, що набагато більше, аніж у попередні роки, зазначив директор департаменту освіти, науки та молоді Херсонської облдержадміністрації Євген Криницький. Це пов’язане не тільки з більшою кількістю випускників загальноосвітніх закладів, а й участю в ЗНО учнів професійно-технічних навчальних закладів (здобувачів передвищої освіти), випускників попередніх років. Керівник департаменту подякував усім причетним до забезпечення організованої та безпечної роботи 42 пунктів тестування – як понад 2 тисячам освітян, так і представникам правоохоронних органів, ДСНС, медикам, тим, хто відповідав за злагоджене підвезення учнів до пунктів тестування, керівникам органів місцевого самоврядування. На загальнообов’язкове тестування з української мови в області для підвезення учнів одночасно  було задіяно 180 автобусів.

Серед проблемних питань, котрі вимагають відповідного реагування та вжиття заходів, є певна кількість учасників ЗНО – близько 200, котрі не набрали встановленого мінімального порогового балу, причому не тільки минулого року, а й цьогоріч – при повторному складанні тестів. Це свідчить про вкрай низьку підготовку учасників, і вочевидь у великій мірі свідчить про недостатню кваліфікацію викладачів, які не зробили висновків із ситуації торік, яка повторилася і поточного року, зазначив Євген Криницький. Всі, хто повторно не досяг порогового балу, будуть відраховані як такі, котрі «прослухали курс».

Нинішнього року значно кращим було технічне забезпечення складання тестів з іноземних мов, де передбачене аудіювання – розуміння мови на слух, запроваджене другий рік поспіль.

Серед учасників ЗНО, які склали його по окремих предметах на 200 балів, цьогоріч на Херсонщині було лише двоє – це учні херсонських гімназії №3 та спеціалізованої школи I-III ступенів №31 з поглибленим вивченням історії, права та іноземних мов. Найвищого балу вони досягли по ЗНО з математики. Євген Криницький пообіцяв, що викладачі, чиї учні досягли найвагомішого результату, будуть відзначені та заохочені під час серпневої учительської конференції. Це має стати стимулом для інших.

Також йшлося про запроваджену регіональну програму «Крок до Вишу», яка пілотно передбачала підтримку в підготовці до ЗНО 853 учнів, котрі вирішили вступати до херсонських вишів. Їх навчання відбувалося в 13 центрах підготовки. А результат докладених зусиль – 450 осіб набрали понад 160 балів по ЗНО з різних дисциплін. Іншими словами, від «четвірки» і вище.

Керівник Департаменту освіти про результати ЗНО

Детально про особливості та перші підсумки цьогорічного ЗНО розповівдиректор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко. З його слів, найбільше учасників складали українську мову та літературу – 9380, історію України – 6342 та математику – 4360. Явка учасників — 96-97% від кількості зареєстрованих. Далі по популярності – біологія – 2558 учасників, англійська мова – 2088 та географія – 1762. Явка – 94-95%. Кожен учасник ЗНО мав право скласти тести не більше, ніж з 4 навчальних предметів.

Керівник Департаменту освіти про результати ЗНО

— З 21 травня до 13 червня тестування відбулися в округах ЗНО, які працювали на базі начальних закладів (м. Херсон, м. Олешки, м. Гола Пристань, м. Нова Каховка, м. Каховка, м. Берислав, м. Генічеськ, смт. Велика Олександрівка, смт. Чаплинка), — зазначив Максим Кирпенко. — Через збільшення кількості учасників виникла потреба в залученні 7 нових пунктів.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики або історії України та одного з предметів на вибір учня зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти. 

У процесі проведення основної сесії ЗНО були зафіксовані 16 порушень процедури проведення та різного рівня нестандартні ситуації: наявність мобільних пристроїв, друкованих, рукописних матеріалів, засобів зчитування та збереження інформації.

Для визначення результатів ЗНО-2019 з кожного предмета було встановлено «пороговий бал». При Херсонському регіональному центрі оцінювання якості освіти було створено експертні групи, що працювали над виробленням  регіонального «порогового балу». Загалом було залучено 86 педагогічних та науково-педагогічних працівників, які за технологією визначали рівень знань мінімально підготовленого абітурієнта. За допомогою даних, визначених експертними групами в 9 регіональних центрах, в Українському центрі оцінювання якості освіти були визначені кінцеві порогові бали для учасників з усієї України.

26 червня стартувала додаткова сесія ЗНО, яка триватиме до 12 липня. На Херсонщині її складатимуть 88 осіб.

Джерело

Share Button