«Паллада» впевнено виходить з кризи

Завтра завод «Паллада» вітатимуть з визначною датою — 80 річним ювілеєм.

Заводу дійсно є чим пишатися.

У 2015 році обсяг виробництва товарної продукції сягнув 24,6 млн. грн, а це на 3 млн. грн. більше, порівняно з 2014 роком.

Чистого ж доходу від реалізації товарів та послуг завод отримав 19,1 млн.грн. В 2014 році ця сума була меншою — 9,6 млн. грн. Збільшивсядохід і від реалізації послуг портової діяльності. У 2015 році вдалось заробити 13.8 млн. грн., що на 5,7 млн. грн. більше ніж за 2014 рік.

Повністю погасив завод заборгованість з заробітної плати, яка існувала на початок 2016 року.

Та все ж, незважаючи на очевидні досягнення заводу, є і болючі точки. Це недостатня кількість обігових коштів, відсутність державних оборонних замовлень, неможливості отримати кредити без укладення контракту. Окрім того, постановою Кабміну від 30 грудня 2015 року були внесені зміни до Порядку відрахування до держбюджету частини чистого прибутку державними підприємствами та їх об’єднаннями. Розмір нової ставки став 75%, коли раніше було 30%. Така цифра є непід’ємною для підприємства і може призвести до серйозних наслідків.
Наприклад, підприємство не зможе проводити поточні та капітальні ремонти, розпочати будівництво нового проекту у зв’язку із браком обігових коштів.

Та не дивлячись на непрості часи, завод рухається вперед і має перспективи, про що свідчать і останні досягнення.

 

Джерело: видання «ПІК»

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *