КВУ розповів про активність депутатів

Експерти Херсонської обласної організації Комітету виборців України проаналізували активність депутатів та розповіли про це під час засідання за «круглим столом» «Півроку роботи депутатів нової каденції на Херсонщині: Перший зріз» .

Експерти враховували виступи депутатів, коментарі, питання, внесені пропозиції та пропозиції, які підтримала рада або комісія. За кожну таку активність нараховували бали, які потім сумували.

Активність на засіданнях постійних комісій

На засіданнях постійних комісій рад найбільшим активними є їх голови. Це пояснюється їх перевагами ведучих, тому активність голів експерти розглядали окремо.

Найбільш активними головами комісій в обласній раді були Юрій Рожков (БПП) — 419 балів (169 пропозицій, всі 169 були підтримані, 80 виступів і 1 репліка). На другому місці Василь Федін (Опозиційний Блок) — 241 бал (3 виступи, 82 пропозиції, 72 підтриманих, 59 реплік і 25 питань). На третьому – Сергій Рибалко («Наш Край»).

Серед рядових депутатів лідером є представник УКРОПУ Олександр Шумей – 70 балів. У Марини Чернишової з БПП трохи менше – 68 балів. Замикає трійку також представник БПП Євген Криницький – 33 бали.

Але значна частина депутатів поки що залишається пасивною. 25 депутатів мають до 10 балів. А 26 депутатів взагалі не відмітились жодною активністю на комісіях.

Активність на пленарних засіданнях

43 депутати Херсонської облради з 64 відмітились виступами на пленарних засіданнях. Найбільш активними були Сергій Рибалко (Наш Край), Юрій Рожков (БПП), в активі яких по 31 балу. На третьому місці Юрій Одарченко («Батьківщина») – 29 балів. Але заради справедливості слід зазначити, що Юрій Віталійович був рядовим депутатом, а двоє перших є головами постійних комісій і тому мають більш пріоритетне становище, кажуть експерти.

Також експерти проаналізували депутатську дисципліну. В Херсонській обласній раді відбулось 5 пленарних засідань і по кілька засідань комісій. Альберт Черепаха з БПП пропустив 3 пленарні засідання. Також пропустили більше половини засідань постійних комісій Іван Гончарський («Наш Край») 5 з 9, Галина Малишенко — 3 з 5, Олександр Супрун — 4 з 7 та Галина Толубець — 6 з 9 («Опозиційний блок»).

Як преса висвітлює діяльність депутатів

Експерти Херсонської обласної організації Комітету виборців України провели моніторинг найбільш популярних місцевих газет та інтернет-сайтів, а також офіційних сайтів рад, зробили аналіз матеріалів про роботу депутатів та рад взагалі, і з’ясували, як почувають себе депутати в регіональному медіапросторі, наскільки вони цікаві журналістам та читачам, як журналісти сприймають депутатську діяльність.

За півроку було відібрано 289 матеріалів (статті, згадки, повідомлення) про депутатів Херсонської обласної ради. Всього згадали 43 обранця з 64. І це не рахуючи голову ради Андрія Путілова, який присутній в 135 публікаціях. Найбільше згадок випало на долю заступників голови Василя Зеленчука (51) та Оксану Рукавішнікову (33). 26 згадувань про Сергія Рибалка («Наш Край»). 23 про ще одного заступника Віталія Булюка («Наш Край»), 17 про Василя Федіна («Опозиційний Блок»). По 15 раз — про Євгена Криницього (БПП) та Юрія Одарченка («Батьківщина»).

Що стосується тональності згадувань, то переважно вона нейтральна – 278 публікацій. 76 позитивних, та всього 9 негативних. Лідер по негативу Василь Зеленчук – 3 згадування. У той же час, він лідер по позитиву – 15 публікацій. 7 позитивних загадувань про його однопартійця Миколу Ставицького («Радикальна Партія Олега Ляшка»), 6 про Євгена Криницького, по 5 про Олександра Шумея, Юрія Одарченка та Сергія Рибалка.

За матеріалами http://www.polit-kherson.info/

Share Button