Майстри Херсонщини представлять свої роботи на Всеукраїнському фестивалі писанок

Вчора на зеленій галявині перед Херсонським обласним Центром народної творчості були вишикувані макети писанок, які представлять Херсонщину на Всеукраїнському фестивалі писанок.

Вже в четверте майстри з народного мистецтва та молоді художники Херсонщини візьмуть участь у цьому фестивалі.

Цього року 8 майстрів будуть представляти свої писанки за різними тематиками, жанрами, стилями та техніками виконання. Але всі вони є свідоцтвом невичерпної наснаги і таланту наших земляків.

Майстри Херсонщини представлять свої роботи на Всеукраїнському фестивалі писанок

Привітати майстрів та побажати перемоги на фестивалі завітала перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова: «Три роки поспіль ваші роботи займали призові місця і сподіваюсь, що цього року не буде виключення. Бажаю вам успіху та творчого натхнення».

Майстри Херсонщини представлять свої роботи на Всеукраїнському фестивалі писанок

Наймолодшою учасницею цього року стала Марія Калабурдіна, якій 8 років. У створені писанки їй допомагала мама. Марійка полюбляє малювати квіти, тому у розпису її писанки велику частку займають саме вони. На створення роботи «Край мого дитинства» юну майстриню надихнула краса рідного краю, а саме Чорне море та півострів Хорли.

Також свою роботу представила майстер декоративного розпису з смт Каланчак, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Інна Красновська. Вона є активною учасницею всіх культурно-мистецьких заходів. У минулому році Інна вже брала участь у Фестивалі писанок. Її робота «Молитва писанкова розцвіла» увійшла у сотню кращих робіт фестивалю. Інна створила свій авторський стиль «Цвітиця» — це художнє поєднання образів птаха і квітки.

Цьогорічна робота Інни — «Писанковий Дивоцвіт», ідея якої насичена символами і презентує писанку як «Код нації»: «Глибоке коріння «Дивоцвіту» на писанці — це пам’ять про наших предків. Міцний стовбур — це покоління, яке поєднує глибока віра у добро, любов, милосердя. Це символ єдності в родині і в нашій Україні», — розповідає про свою роботу майстриня.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *