Місцеві бюджети приймають участь у фінансуванні дорожньої інфраструктури

05 липня в прямому ефірі програми «Від першої особи» на телеканалі «Скіфія» заступник голови Херсонської ОДА Олександр Адамчик зазначив, що основним джерелом фінансування ремонту доріг є державний бюджет.

Олександр Адамчик розповів, що один кілометр поточного (ямкового) ремонту дороги коштує близько 8 млн грн, а капітального – біля 30 млн грн. при цьому перевиконання обласного бюджету складає 9 млн грн, тож здійснити ямковий ремонт доріг області коштом обласного бюджету важко. Крім того, є багато інших актуальних питань, які потребують негайного виділення коштів.

«Наразі деякі місцеві бюджети приймають активну участь у співфінансуванні ремонту доріг. Але, на жаль, не всі розуміють, що потрібно ремонтувати не тільки дороги у самому селищі та й ті, що до нього ведуть. Ще жодного разу не було відмови у виділенні коштів на співфінансування з обласного бюджету. Інколи це 50 – 60 % від суми ремонту. Зараз треба вберегти дороги, що йдуть до населених пунктів, інакше вони стануть непридатними», — зазначив заступник очільника області.

Щодо додаткових джерел фінансування дорожніх робіт Олександр Адамчик повідомив, що наразі в Україні здійснюється експеримент із спрямування частини коштів, отриманих в результаті перевиконання доведених показників митних платежів, на ремонт автомобільних доріг загального користування.

За рахунок коштів «митного експеременту» в Херсонській області планується здійснити ремонт ділянки автомобільної дороги Т-04-03 Мар`янське — Берислав протяжністю 2,3 км. Кошторисна вартість робіт складає 22 млн грн. Зазначена пропозиція від Херсонської ОДА була погоджена Державним агентством автомобільних доріг України, Міністерством інфраструктури України та Комітетом з питань бюджету Верховної Ради України.

Share Button

Місцеві бюджети приймають участь у фінансуванні дорожньої інфраструктури: 1 комментарий

  • 7 июля 2017 в 12:05
    Permalink

    Автор! В українській мові участь беруть, а не приймають.

    Ответ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *