Моніторингова місія ООН вважає Херсонщину вкрай важливим регіоном України

Вчора, 10 жовтня, в обласній державній адміністрації відбулася зустріч в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія з представниками Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні – головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіоною Фрейзер та співробітниками Артуром Яцевичем, Олесею Ахмедовою і Віталієм Хілько.

Сторони поспілкувалися про оцінку ситуації щодо дотримання прав людини, обговорили загальнополітичну ситуацію в регіоні та на адміністративній межі з Кримом, а також поговорили про нагальні питання з міжетнічних відносин на Херсонщині.

Фіона Фрейзер розповіла, що в Херсонській області вона вперше, а Моніторингова місія, яку вона очолює, опікується питаннями, пов`язаними із вирішенням конфлікту на Сході України та загальнополітичною ситуацією в регіоні та на адміністративній межі з Кримом, а також нагальними питаннями з міжетнічних відносин.

«Херсонська область вкрай важлива для нас, адже тут розташовуються адміністративні межі з тимчасово окупованим Кримом. Нас цікавлять такі сфери діяльності обласної влади, як допомога вимушено переміщеним особам, обстановка на адміністративній межі, допомога демобілізованим, процеси децентралізації і загальна соціально-політична ситуація на Херсонщині», – окреслила мету візиту Фіона Фрейзер.

Ведучи мову про процеси децентралізації в області, Дмитро Бутрій зауважив, що за темпами розвитку Херсонщина посідає 4 місце серед областей України.

«У 2015 році була утворена одна Кочубеївська об`єднана територіальна громада, а вже на сьогоднішні, відповідно до постанови ЦВК, на 11 грудня 2016 року призначені вибори в 11 громадах, готуються документи ще 7 громад на 18 грудня поточного року. В окремих випадках наявний опір з боку деяких політичних сил, тому що сільські голови бояться втратити посаду. Але ми активно співпрацюємо з Офісом реформ, Асоціацією міст України, свою допомогу пропонують представники міжнародних програм, наприклад, програма «DOBRE». Тож, робота націлена на створення крупних громад, які активно функціонуватимуть самостійно», – звернув увагу в. о. заступника голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій.

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *