Музиківська ОТГ: перші здобутки

24 лютого у Херсоні відбулася інформаційна сесія «Децентралізація для ЗМІ. Як просувається реформа у Миколаївській і Херсонській областях». У рамках заходу представники ЗМІ дізналися про нові можливості для громад, досягнення і проблеми реформи децентралізації та взяли участь у прес-турі до Музиківської об’єднаної територіальної громади.

Відкрив зібрання координатор з комунікації кризового медіацентру програми DOBRE Вадим Шабанов. Експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай провів навчальну сесію, під час якої зупинився на особливостях впровадження реформи.

Зокрема, звернув увагу на те, що не можна ставити знак «дорівнює» між децентралізацією і об’єднанням громад. ОТГ – лише частина програми децентралізації. Не варто думати, що ОТГ – це просто велика громада. Об’єднані територіальні громади прирівнюються до міст обласного значення, бюджетний процес для них кардинально змінюється, з’являються делеговані повноваження, кошти на них.

У відання ОТГ переходить освіта, охорона здоров’я. З’являється гостра необхідність приймати стратегічні рішення, а для цього важливо мати міцний кадровий потенціал, відповідальний і компетентний депутатський корпус.
Законодавство передбачає об’єднання лише в межах району, у цьому процесі не можуть брати участь міста обласного значення.

 

Джерело: видання «Херсонська правда»

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *