На Херсонщині активізується проведення земельних торгів

Одним з актуальних питань в області залишається мобілізація до бюджетів платежів від операцій із земельними ресурсами.

Аналіз використання земель свідчить про те, що існують певні резерви та невикористані можливості надходжень до місцевих бюджетів від використання земельних ресурсів.

На Херсонщині активізується проведення земельних торгів

«Досить часто, суб’єкти господарювання використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів, орендна плата за землю нараховується без застосування індексу інфляції, земельні ділянки знаходяться у безоплатному користуванні, а не передаються в оренду, не проводиться оновлення нормативної грошової оцінки земельних ділянок та відповідно перерахунок розміру орендної плати», — розповів про основні причини відсутності надходження земельного податку Ігор Шапран, начальник Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області.

За результатами сьогоднішньої колегії ОДА міським головам міст обласного значення було рекомендовано вжити дієвих заходів для активізації проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок комунальної власності та прав оренди на них.

У підсумку розгляду питання заступник голови облдержадміністрації Євген Рищук звернув увагу керівництва районів на те, що до 15 червня має бути закінчена інвентаризація земель та передано інформацію до Головного управління Держгеокадастру області.

На Херсонщині активізується проведення земельних торгів

«Необхідно вжити заходів аби землекористувачі у повному обсязі сплачували за землю, так як плата за землю, складовою якої є орендна плата основним з джерелами наповнення місцевих бюджетів», — зазначив голова ОДА Андрій Гордєєв.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *