На Херсонщині створено гідрологічний заказник «Озеро Соляне»

27 липня 2016 року Указом Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення» територію загальною площею 120 га земель (зокрема, озеро у заплаві пониззя Дніпра з солончаковим, водно-болотним та псамофітним природними комплексами і рідкісними цілющими для здоров’я людини властивостями), оголошено гідрологічним заказником «Озеро Соляне».

Заказник створено з метою збереження та відтворення цінних природних комплексів, різноманітності ландшафтів, генофонду рослинного і тваринного світу, збереження у природному стані окремих унікальних природних утворень.

Довідково. На базі озера, що входить до складу заказника, з 1889 року працює грязелікарня, а з 1914 року – бальнеологічний курорт, пізніше санаторій «Гопри». Озеро має важливе значення як об’єкт з рідкісними цілющими для здоров’я людини властивостями. В його воді (ропі) містяться хлористий, сірчанокислий та вуглекислий натрій, калій, магній, бром, йод. У лікувальному мулі є багато розчинних та нерозчинних сполук, сірководень, каротин, гормони, пеніциліноподібні, фолікулоподібні та інші речовини.

Природно-заповідний фонд Херсонської області має у своєму складі вже 81 територію та об’єктів, в тому числі 15 об’єктів загальнодержавного значення і 66 об’єктів місцевого значення. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі області (показник заповідності) складає 10,6%.

Share Button