На Херсонщині влада констатує дефіцит кадрів

З усієї чисельності випускників на Херсонщині залишається лише 24,6 відсотків, а решта виїжджають в інші регіони і там вступають до ВНЗ. На цьому акцентував увагу голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв на засіданні колегії ОДА, де під час розгляду першого питання було презентовано проект обласної програми «Розвиток людського капіталу Херсонської області» на 2017 – 2021 роки.

«Якщо ми з вами не зробимо крок вперед на підтримку цієї ініціативи, то завтра на селі взагалі не буде кому працювати у школі, не буде кому лікувати та піклуватися про культурне дозвілля», — наголосив Андрій Гордєєв, звертаючись до членів колегії.

Начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький акцентовав увагу на основних проблем розвитку людського капіталу, аналізу реального стану, статистичних та аналітичних даних щодо потреби у фахівцях освіти Херсонщини.

Він підкреслив, що на сьогодні потреба в кадрах відчувається на всіх рівнях: обласному, районному, сільському. Саме тому, впровадження регіонального замовлення на підготовку фахівців з гостродефіцитних спеціальностей, зокрема, в галузі освіти, культури, медицини, фізичної культури та спорту, є найважливішою складовою у формуванні людського капіталу регіон.

Доповідаючи з зазначеного питання керівники структурних підрозділів гуманітарного сектору підкреслили, що у сфері підготовки педагогічних працівників очікується щорічний обсяг регіонального замовлення на рівні 250 осіб, у сфері медичних фахівців – 370, з підготовки тренерсько-викладацького складу – 18 осіб, для закладів культури – 50 осіб. Це дозволить сформувати регіональне замовлення на підготовку фахівців щороку у кількості не менше 700 осіб.

Такий прогнозний показник виконання регіонального замовлення надасть можливість зменшити наявну кількість вакансій в області, підвищити якість надання освітніх послуг у загальноосвітніх навчальних закладах. Крім того, це сприятиме розвитку регіонального ринку вищої освіти. При такому підході упродовж п’яти років на Херсонщині буде сформовано кадровий потенціал працівників з гостродефіцитних спеціальностей, що в свою чергу зможе зменшити дефіцит кадрів.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *