На Херсонщині впроваджуватимуться інновації для відновлення зрошення

Сьогодні, 14 березня, в обласній державній адміністрації провели нараду щодо визначення заходів з впровадження інновацій для відновлення та сталого використання зрошення на Херсонщині.

У нараді взяли участь керівники профільних структурних підрозділів ОДА, науковці, керівники інститутів, фермери й товаровиробники області.

Спікером з питань впровадження різноманітних інновацій у сфері зрошування стала завідувач відділу використання зрошувальних земель Інституту водних проблем та меліорації НААН України, експерт Світового банку з питань водних ресурсів, координатор проекту голландської програми європейського партнерства «МАТРА» Ольга Жовтоног.
Вона розповіла присутнім про різноманітні проекти (програми) міжнародної технічної допомоги, міжнародний досвід у питаннях меліорації та дорадчі документи. До того ж, представники Інституту водних проблем та меліорації НААН України не перший рік працюють на території Херсонської області (Білозерський район) і тому поділилася досягненнями за останні десять років співпраці.

Окрім цього, учасники наради обговорили ідею створення інноваційного Центру надання консалтингових послуг в управлінні зрошенням на основі використання європейського досвіду трансферу інновацій.

«Така система контролю й керування меліорацією зрошуваних територій Херсонщини не поступатиметься світовим аналогам. Також слід пам’ятати, що для реалізації програм європейської технічної допомоги й отримання інвестиційних коштів необхідно вирішити питання ресурсоефективності, перш за все», — додала з цього приводу Ольга Жовтоног.

Також вона звернула увагу, що ефективність впровадження системи залежить і від активного об’єднання громад, які спільно займатимуться розвитком агропромислового комплексу області на основі попередньо розробленого плану заходів.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *